KategoriaKrajRegionWiadomość dnia

3 zabawy weselne, które muszą pojawić się na waszym weselu!

Atrakcje weselne to bez wątpienia klucz do wspaniałej zabawy i stworzenia niebywałej atmosfery podczas przyjęcia weselnego. Pary młode coraz częściej przy wyborze DJ’a zwracają uwagę, aby posiadał także umiejętności dobrego wodzireja – porwał do tańca i zaangażował do zabaw wszystkich weselników.

 

W ofercie przygotowanej specjalnie na ten wyjątkowy dzień, przyszli małżonkowie mogą wybierać spośród szerokiego wachlarzu atrakcji, które wodzirej lub DJ, w trakcie imprezy weselnej będzie przeplatał z muzycznymi blokami tanecznymi.

Jakie zabawy obowiązkowo muszą pojawić się na weselu? Poniżej trzy propozycje, które z pewnością będą strzałem w dziesiątkę i przypadną do gustu wszystkim biesiadnikom.

 

Weselne teleturnieje

Teleturnieje to ostatnio prawdziwy hit wśród weselnych zabaw. Każdy z nich niezwykle angażuje gości do interakcji i rywalizacji. Jakie zatem sprawdzą się najlepiej? Niewątpliwie świetnym rozwiązaniem jest Familiada. Podobnie jak w telewizyjnym teleturnieju rywalizują ze sobą dwie drużyny. Można podzielić zespoły na gości panny młodej i pana młodego albo według płci. Następnie drużyny ustawia się po przeciwnych stronach stołu, na którym znajduje się przycisk. Kto pierwszy go naciśnie, odpowiada na pytanie, oczywiście mając na to określony czas, następnie przesuwa się na koniec kolejki. Pytania mogą być związane z wiedzą ogólną albo dotyczyć pary młodej, na przykład: Gdzie się poznali? Jaki jest ulubiony kolor panny młodej? Jakim samochodem jeździ pan młody? Jeśli osoba z drużyny, która pierwsza wcisnęła przycisk, nie odpowie poprawnie na pytanie, przechodzi ono na przeciwników. Która drużyna zbierze więcej punktów za poprawne odpowiedzi, ta wygrywa.

Kolejną wspaniałą propozycją jest zabawa nawiązująca do znanego teleturnieju Jaka to melodia? Do zabawy potrzebne są dwie drużyny, które grupowo walczą o zwycięstwo. Zgodnie z zasadami teleturnieju, po kilku dźwiękach muszą odgadnąć o jaki utwór chodzi. Jeśli zespół odpowie niepoprawnie, odpowiedź przechodzi na przeciwną drużynę. Turniej mogą urozmaicić występy wokalne przebranych gości.

I ostatnia propozycja ze szklanego ekranu, a mianowicie Taniec z gwiazdami, a może lepiej z weselnikami. Każda z wybranych do konkursu par losuje określony taniec towarzyski (walc, samba, rumba, tango itp.), który musi jak najlepiej zaprezentować. Jak wybrać zwycięzców? Wygrywa para, która otrzyma od jury najwięcej punktów. Istnieje także inny sposób przeprowadzenia tej tanecznej rozgrywki. Wszystkie pary jednocześnie tańczą wylosowany przez prowadzącego taniec, następnie metodą eliminacji jury wskazuje, która para odpada, aż do momentu, gdy na parkiecie pozostanie już tylko zwycięski duet.

 

Nowoczesne oczepiny

Sposób na idealne oczepiny? Zdecydowanie quiz małżeński albo inaczej test zgodności, w którym to świeżo upieczeni małżonkowie są w centrum uwagi. Otrzymują oni od prowadzącego dwie tabliczki z napisem “On” i “Ona”, i siedząc odwróceni do siebie plecami muszą odpowiadać na zadawane pytania, oczywiście tak, jak naprawdę uważają. Przykładowe pytania: Kto dłużej śpi? Kto pierwszy powiedział “kocham cię”? Kto lepiej prowadzi samochód? Najważniejsze są jednak odpowiedzi małżonków, a największą rozrywką dla gości są sytuacje, kiedy nowożeńcy mają odmienne zdania i stanowiska na konkretne tematy. Wówczas może być naprawdę zabawnie.

 

Rodzinne rozgrywki zręcznościowe

Bitwa taneczna między pokoleniami? Czemu nie! Zabawa polega na wybraniu spośród gości weselnych dwóch grup – jedną grupę stanowi pokolenie pary młodej, a drugą pokolenie rodziców i dziadków. Zadaniem, jakie mają do wykonania, jest tańczenie do muzyki, która nie pochodzi z ich czasów. Dziadkowie bawiący się do hardrockowej piosenki? A może koledzy ze szkolnej ławki prezentujący walca wiedeńskiego? To koniecznie trzeba zobaczyć!

Następną świetną propozycją może być zabawa w tykającą bombę. Wybrane do zabawy osoby ustawiają się w kółku, a ich zadaniem jest przekazywanie sobie pudełka z tykającą bombą w środku. Co może być taką bombą? Na przykład ustawiony na określoną godzinę budzik. Aby pozbyć się pudełka ze swoich rąk, uczestnicy zabawy muszą poprawnie odpowiedzieć na pytania, które zadaje DJ na wesele. Radom, Kraków czy Warszawa? Bez względu na to, w jakiej miejscowości odbywa się przyjęcie, ta zabawa z pewnością wzbudzi wśród weselników ogrom pozytywnych emocji.

(materiały prasowe partnera)

Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close