KrajKultura i rozrywkaŚwiat

5 najlepszych kierunków na zwiedzanie Europy samochodem

Wiele osób ceni sobie możliwość podróżowania po całym świecie i chętnie wybiera się na różnorodne wycieczki. Środków transportu w tym zakresie jest naprawdę sporo. Można wybrać się gdzieś samolotem, pociągiem czy też autobusem. Ci którzy cenią sobie jednak wolność podróżowania i podejmowania decyzji, często na wyprawy zabierają po prostu własny samochód.

 

Dlaczego podróżowaniem samochodem jest dobrym rozwiązaniem?

Mając własny samochód, ma się również wolność. Cenią sobie taką opcję również rodzice małych dzieci. W samolocie czy też w autobusie, trudno o komfort i możliwość dostosowania podróży do dziecka. Nie można się zatrzymać i skorzystać chociażby z przydrożnej knajpy, aby nieco wyciszyć dzieci lub złapać samemu chwilę wytchnienia i wyprostować kości. Mając samochód i podróżując właśnie nim, takie rozwiązania są zawsze na wyciągnięcie ręki.

Planując taką wyprawę, warto zaznajomić się z drogami, które są szczególnie przyjazne kierowcom. Informacje na ich temat można znaleźć chociażby na tej stronie: https://nawakacje.eu/10-najpiekniejszych-drog-w-europie/.

Czechy i Słowacja – jakie atrakcje czekają tam turystów?

Podróżując z Polski, ma się naprawdę mnóstwo docelowych miejsc na świetną wycieczkę. Wiele osób decyduje się między innymi na to, aby odwiedzić pobliskie Czechy. Z Wrocławia są jedynie 4 godziny drogi do Pragi, pięknej stolicy owego państwa.

W Czechach dużą popularnością cieszy się między innymi Czeski Raj. Jest to skalne miasto, usytuowane jedynie kilkadziesiąt kilometrów od granicy polskiej. Jest to atrakcja przede wszystkim dla osób, które lubią aktywne spędzanie czasu oraz piesze wycieczki.

W głębi kraju atrakcyjną opcją jest natomiast Czeski Krumlow. Dla miłośników zabytków ważny na pewno jest fakt, że znajduje się on na liście światowego dziedzictwa UNESCO. Kliknij tutaj aby zobaczyć jakie jeszcze atrakcje czekają na Ciebie w Czechach.

Słowacja także może być interesującym wyborem dla miłośników aktywnego spędzania czasu. W tym państwie można pospacerować sobie chociażby po Tatrach. Jest to również skarbnica kąpielisk termalnych, z których warto odwiedzić między innymi Poprad. Do Popradu z Zakopanego jest mniej więcej 70 km, dlatego można wybrać się tam będąc w okolicach.

 5 najlepszych kierunków na zwiedzanie Europy samochodem (foto: materiał partnera)
5 najlepszych kierunków na zwiedzanie Europy samochodem (foto: materiał partnera)

Litwa, Węgry i Chorwacja

Na wycieczkę samochodem można wybrać się również do Litwy. Przede wszystkim jest to szansa na zobaczenie Morza Bałtyckiego z innej perspektywy. W litewskim Wilnie można natomiast odkryć mnóstwo akcentów typowo polskich, związanych chociażby ze światem wielkich osobistości.

Węgry zaskoczyć nas mogą również wypoczynkiem nad „węgierskim morzem”. Słynny Balaton może pochwalić się pięknymi plażami i wysokimi temperaturami także pod koniec lata.

Chorwacja zachwyca natomiast plażami oraz swoją niebywałą architekturą. Warto odwiedzić między innymi klimatyczny Dubrownik, który wywiera wrażenie na wszystkich turystach.

Mnóstwo świetnych opcji na wyjazd, można znaleźć między innymi na stronie: naWakacje.eu. By udać się na relaksujący urlop, wcale nie trzeba pokonywać kilkunastu godzin trasy samolotem.

 

źródło: artykuł partnera
Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close