RegionWiadomość dnia

7 października rusza wymiana urządzeń poboru opłat na A4 w Mysłowicach. Będą korki?

Na razie poszerzono plac poboru opłat w Mysłowicach i Balicach. Teraz rusza kolejny etap programu – wymiana urządzeń poboru opłat. W poniedziałek 7 października w Mysłowicach rozpoczną się prace zasadnicze w tym zakresie. Wymiana urządzeń poboru opłat realizowana jest z własnych środków Stalexport Autostrada Małopolska S.A. Zakończenie pierwszej fazy tej wymiany, która umożliwi wprowadzenie nowych metod płatności m.in. przy pomocy kart zbliżeniowych, flotowych, paliwowych, zaplanowano na koniec czerwca 2014 r.

Od 7 października br. w północnej części Placu Poboru Opłat w Mysłowicach, w kierunku Katowic, będą prowadzone prace związane z wymianą urządzeń, na dwóch dobudowanych w ubiegłym roku, obecnie wyłączonych z ruchu pasach. Stalexport Autostrada Małopolska S.A., zarządzająca płatnym odcinkiem autostrady A4 zapewnia w oficjalnym piśmie, że przebieg prac nie wpłynie znacząco na płynność przejazdu przez bramki na A4 w Mysłowicach. W czasie trwania robót, dotychczas czynne stanowiska do obsługi pojazdów będą nadal funkcjonować, choć mogą pojawić się chwilowe ograniczenia w ruchu na placu poboru opłat poza godzinami szczytu.

Na czas trwania prac nastąpią tymczasowe zmiany w organizacji ruchu na Placu Poboru Opłat w Mysłowicach. Od 7 października do 14 grudnia br. dwa nowo wybudowane pasy zostaną oddzielone od reszty betonowymi barierami. 14 października na pięć kolejnych dni zostanie zamknięty skrajny prawy pas a od 20 października do 16 listopada linia ta może być czasowo wyłączana z ruchu. Następnie od 21 do 26 października br. zamknięty zostanie pas nr 14, na którym od 27 października do 16 listopada mogą występować chwilowe wyłączenia z ruchu.

Koncesjonariusz autostrady A4 zaznacza, że terminy mogą jednak ulec niewielkim zmianom. Wszystko zależy od tempa i natężenia prac przy wymianie urządzeń poboru opłat na bramkach autostrady A4 w Mysłowicach.

Linie poboru opłat, na których od 7 października będą wymieniane urządzenia mają zostać uruchomienie do końca 2013 roku. Wiosną przyszłego roku wymiana urządzeń ruszy na kolejnych pasach.

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close