KrajRegionŚwiatWiadomość dnia

Abp Wiktor Skworc pisze do wiernych. Metropolita katowicki wzywa do modlitwy o pokój

Arcybiskup Wiktor Skworc w liście, skierowanym do wiernych pisze o potrzebie gorliwej modlitwy o pokój. "-Żyjemy w niespokojnym świecie i trudnym czasie; obecnie w różnych miejscach toczą się 44 konflikty zbrojne. W szczególny sposób jesteśmy wszyscy świadkami działań wojennych na Ukrainie, w Ziemi Świętej i Iraku" – czytamy w liście, który w kościołach ma zostać odczytany w najbliższą niedzielę, 24 sierpnia. Metropolita katowicki zaapelował także do wszystkich parafii podległej mu archidiecezji o odprawienie mszy świętych w specjalnej intencji „O zachowanie pokoju i sprawiedliwości".

 

 

 

WEZWANIE METROPOLITY KATOWICKIEGO
DO MODLITWY O POKÓJ

Drodzy Bracia i Siostry!

Wkrótce będziemy przeżywać 75. rocznicę wybuchu II wojny światowej. Pragniemy więc, jako ludzie wiary, powierzyć Jezusowi Chrystusowi, Księciu Pokoju, naglącą sprawę pokoju.  
Żyjemy w niespokojnym świecie i trudnym czasie; obecnie w różnych miejscach toczą się 44 konflikty zbrojne. W szczególny sposób jesteśmy wszyscy świadkami działań wojennych na Ukrainie, w Ziemi Świętej i Iraku.
Dlatego zapraszam Was, drodzy Diecezjanie, do wspólnej modlitwy o pokój. Jej szczególnym miejscem będzie katedra Świętych Apostołów Piotra i Pawła
w Gliwicach, gdzie pod przewodnictwem Przewodniczących Konferencji Episkopatów Niemiec i Polski zostanie odprawiona dnia 31 sierpnia o godzinie 18.00 Eucharystia, po której nastąpi ekumeniczna i międzywyznaniowa modlitwa przy Radiostacji Gliwickiej, a więc w miejscu, w którym Niemcy dokonali prowokacji w przeddzień wybuchu II wojny światowej.
Módlmy się, aby Jezus Chrystus, który przez odkupienie zburzył rozdzielający ludzi mur wrogości, jednając ich ze sobą i z Ojcem, wprowadził w dzieje człowieka pokój, którego świat dać nie może (por. J 14, 27)!

 

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close