AlarmRegionWiadomość dnia

Akcja strażaków na Jeziorze Międzybrodzkim. Ratują uwięzione na wysepce sarny [Zdjęcia z akcji, wideo]

Aktualizacja 17:00: Po dopłynięciu do zwierząt strażacy przystąpili do załadowania pierwszej sarny na łódź i przetransportowaniu jej na brzeg. Pozostałe dwie sarny na widok strażaków skoczyły do wody i popłynęły same do brzegu. Niestety, lekarz weterynarii jedną z saren musiał uśpić z powodu dużego wycieńczenia, natomiast trzecią zabrał na obserwację.

Akcja trwała ponad dwie godziny.

15:30: Strażacy zgłoszenie otrzymali tuż przed godziną 14.00. Dzwoniący mężczyzna poinformował, że w Międzybrodziu na Jeziorze Międzybrodzkim są uwięzione 3 sarny. Zwierzęta utknęły na wysepce. Drogę do lądu odciął im podnoszący się stan wody.

Do akcji skierowano 4 zastępy straży pożarnej. Strażacy na łodzi podpływają do wysepki – będą ratować sarny jedna po drugiej. Jak powiedział portalowi www.tvs.pl rzecznik prasowy KP PSP w Żywcu, asp. sztab. Marek Tetłak – zwierzęta nie uciekają, są bardzo osłabione, wszystko wskazuje na to, że strażakom, bez większych kłopotów uda się je złapać i bezpiecznie przewieźć łodzią na ląd. W akcji – oprócz żywieckich strażaków – udział bierze także weterynarz.

ZDJĘCIA I WIDEO NA alarm@tvs.pl PRZYSŁAŁ PAN BARTŁOMIEJ PSZCZÓŁKA

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close