Region

Alicja Tysiąc przeciwko Gościowi Niedzielnemu

Pani Alicja Tysiąc jest pierwszą Polską, która złożyła skargę do Europejskiego Trybunału Praw Człowieka przeciwko państwu polskiemu, w której dowiodła, iż złamano prawo uniemożliwiając jej aborcję w sytuacji , gdy ciąża zagrażała jej życiu i zdrowiu.

Po złożeniu przez Alicję Tysiąc skargi oraz po ogłoszeniu w dn. 20 marca 2007 r., pozytywnego dla niej wyroku, jak również po ogłoszeniu postanowienia o odmowie rozpoznania odwołania polskiego rządu od wyroku z 20 marca 2007 r., na łamach czasopisma Gość Niedzielny, którego redaktorem naczelnym jest pozwany Marek Gancarczyk , a wydawcą pozwane Wydawnictwo, ukazały się krzywdzące Panią Alicję Tysiąc wypowiedzi, jak również zostało bez jej zgody wykorzystane jej zdjęcie.

Pani Alicja Tysiąc została porównana do zbrodniarzy nazistowskich, wielokrotnie zarzucono jej, że chciała zamordować swoje dziecko, a następnie przyjęła pieniądze jako odszkodowanie za to, że jej w Polsce na to nie pozwolono.

W pozwie cywilnym przeciwko w/w Pani Alicja Tysiąc domaga się, aby Wydawnictwo Kurii Metropolitalnej „Gość Niedzielny” jako wydawca i Marek Gancarczyk jako redaktor naczelny tygodnika „Gość Niedzielny” przeprosili ją za: – bezprawne sugerowanie, na łamach „Gościa Niedzielnego”, iż Pani Alicja Tysiąc usiłowała dopuścić się zabójstwa – bezprawne ingerowanie w sferę życia prywatnego Pani Alicji Tysiąc poprzez sugerowanie, iż nie chciała Ona swojego dziecka, – bezprawne ingerowanie w sferę życia prywatnego Pani Alicji Tysiąc poprzez opublikowanie zdjęcia Pani Alicji Tysiąc bez Jej zgody, – bezprawne porównanie Pani Alicji Tysiąc do hitlerowskich zbrodniarzy odpowiedzialnych za Zagładę Żydów w obozie Oświęcim-Brzezinka oraz za męczeństwo Żydów w gettach.

Ponadto powódka domaga się publicznego wyrażenia ubolewania przez Wydawnictwo Kurii Metropolitalnej „Gość Niedzielny” i Marka Gancarczyka jako redaktora naczelnego za bezprawne naruszenie dóbr osobistych Pani Alicji Tysiąc i używanie języka nienawiści wobec niej.

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close