AlarmRegionWiadomość dnia

Bielsko-Biała: Mężczyzna otworzył ogień do policjantów! [WIDEO, ZDJĘCIA] Jeden z policjantów w szpitalu

Strzelanina w Bielsku-Białej! Policjanci zostali wezwani na interwencję do jednego z mieszkań przy ulicy Gałczyńskiego, gdzie trwała w najlepsze libacja alkoholowa. Mundurowych poprosiła o pomoc matka 37-latka, która miała dość trwającej w mieszkaniu libacji. Jednak rozmowę matki z policją prawdopodobnie podsłuchał syn. 37-latek zaczaił się na policjantów na klatce schodowej. Zanim policjanci zdołali zakuć napastnika w kajdanki – ten dwa razy strzelił. Na szczęście – strzelał z broni gazowej.

 

Jeden z policjantów trafił do szpitala – w wyniku huku doznał urazu ucha. 37-latek jak się okazało, był kompletnie pijany. Wydmuchał prawie 3 promile. Przewieziono go do policyjnego aresztu. Jego 44-letni znajomy, z którym przebywał w mieszkaniu miał w organizmie 2,5 promila. Trafił do izby wytrzeźwień.

 

Wstępne ustalenia wskazują, że napastnik posługiwał się bronią gazową, na którą nie posiadał pozwolenia. W jego mieszkaniu policjanci odnaleźli jeszcze jedną sztukę broni startowej oraz 823 sztuki amunicji do broni paraliżująco – gazowej oraz hukowej. Broń i amunicja trafią do badań. Ponadto w czasie przeszukania mieszkania policjanci odnaleźli blisko tysiąc porcji amfetaminy. Zatrzymany usłyszy wkrótce zarzuty, w tym dotyczące napaści na funkcjonariuszy oraz posiadania znacznych ilości narkotyków. Grozi mu do 10 lat więzienia. O jego dalszym losie zadecyduje sąd.

 

 

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close