AlarmRegionWiadomość dnia

Bieruń: Szajka kradła węgiel z KWK Piast. Pieniądze złodzieje zakopywali w ziemi! [ZDJĘCIA, WIDEO]

Węgiel kradziony był z terenu KWK Piast w Bieruniu. W przestępczy proceder, który trwał od kilku miesięcy, zamieszani są pracownicy kopalni i współpracujących z nią firm. Na ich ślad wpadli kryminalni z bieruńskiej komendy. Wykryli oni, że na teren kopalni poza ewidencją wpuszczane są ciężarówki, które wywożą z niej nielegalnie węgiel.

Już 4 marca zatrzymano pierwsze osoby, które zajmowały się handlem i wywożeniem kradzionego z kopalni Piast węgla. Właśnie 4 marca wieczorem, z zakładu wyjechały dwie ciężarówki z 60 tonami skradzionego węgla. Chwilę później zostały one zatrzymane przez policjantów. Od tej pory stróże prawa zatrzymali już 17 osób, które usłyszały prokuratorskie zarzuty, 2 podejrzanych zostało tymczasowo aresztowanych, a wobec pozostałych sąd zastosował policyjne dozory i wysokie poręczenia majątkowe.

 

Do nielegalnych wywozów węgla mogło dojść nawet kilkaset razy. Jeden z podejrzanych wskazał miejsce ukrycia pieniędzy pochodzących z przestępstwa. Znajdowały się one na terenie nieużytków w województwie małopolskim. Policjanci odnaleźli tam prawie 10 tys. złotych. Na podstawie dotychczas zgromadzonego materiału dowodowego straty, które poniosła kopalnia w wyniku przestępczego procederu, szacuje się na kilkadziesiąt tysięcy złotych. Śledczy podkreślają jednak, że to dopiero początek postępowania, a sprawa jest rozwojowa. Ostatecznie straty mogą być znacznie wyższe.

 

 

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close