AlarmRegion

Burza sparaliżowała ruch

Ulewa utrudnia także ruch tramwajowy, w wielu miejscach zalało torowiska, np. w Sosnowcu, Katowicach-Szopienicach, Bytomiu oraz Będzinie. Straż pożarna wzywana jest do wypompowywania wody z zalanych piwnic. Z powodu zalanych ulic część torowisk tramwajowych stało się nieprzejezdnych. W Bytomiu, gdzie niektóre drogi zamieniły się w rwące potoki, z powodu podtopień na ul. Katowickiej linie 6 i 19 przestały kursować. Jeżdżą one jedynie pomiędzy Placem Sikorskiego a Politechniką i Stroszkiem, zaś z przeciwnego kierunku dojeżdżają tylko do Stadionu Śląskiego w Chorzowie. W Sosnowcu z powodu zalania ulic Piłsudskiego i Żeromskiego wstrzymano ruch linii 21, 24, 26 i 27. Nie kursują też linie 14, 15 i 23, ponieważ nieprzejezdne jest torowisko w okolicy przystanku Szopienice Poczta. Na razie nie wiadomo jak długo potrwają te utrudnienia.

Służby miejskie oraz pracownicy spółki Tramwaje Śląskie pracują nad jak najszybszym usunięciem skutków ulewy i przywróceniem ruchu – poinformowało biuro prasowe Komunikacyjnego Związku Komunalnego Górnośląskiego Okręgu Przemysłowego.

Zdjęcia z zalanych ulic nadesłał na nasz adres alarm@tvs.pl nasz widz, Mirek.

Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close