KrajRegion

Chorwacja w domu wakacyjnym – takie mamy plany na tegoroczne wakacje

Czas pandemii zmienił niestety nasze podejście do podróżowania, które w przeciągu ostatnich kilku miesięcy było dosyć utrudnione. Zdecydowana większość z nas tęskni za możliwością swobodnego podróżowania, chcielibyśmy wreszcie ruszyć w świat, jednak planując tegoroczne wakacje, powinniśmy wziąć pod uwagę przede wszystkim kwestię naszego bezpieczeństwa. Gdzie jednak powinniśmy pojechać i jaki rodzaj noclegu będzie dla nas najbezpieczniejszą opcją?

 

Chorwacja najlepsze miejsce na wakacyjny urlop

Tegoroczne wakacje z pewnością nie będą wyglądały tak jak do tej pory, ponieważ pandemia zmusiła nas niejako do zadbania o nasze bezpieczeństwo, dlatego też wybierając się na wakacyjny odpoczynek, zamiast rezerwować sobie pobyt w zatłoczonym hotelu, powinniśmy zdecydować się na wynajem domu lub apartamentu wakacyjnego, który możemy znaleźć na stronie https://www.interhome.pl/chorwacja. Apartamenty oraz domy wakacyjne mają obecnie znaczną przewagę nad hotelami, ponieważ umożliwiają nam spędzenie urlopu z dala od tłumów, a także zapewniają nam swobodę oraz prywatność. Planując wakacje, powinniśmy wziąć pod uwagę nie tylko kwestię noclegu, ale również dojazdu, który z punktu widzenia bezpieczeństwa będzie dla nas najlepszy. Z tego też względu nie powinniśmy decydować się na podróż pociągiem, samolotem lub autokarem, stawiając raczej na własny samochód. Chorwacja to idealne miejsce na urlop z własnym dojazdem, ponieważ w ten sposób unikamy kontaktu z innymi ludźmi, a także mamy możliwość samodzielnego zwiedzania tych miejsc, które najbardziej chcielibyśmy zobaczyć. W czasie naszej podróży możemy ponadto zatrzymać się w dowolnie przez nas wybranym miejscu, zwiedzając lokalne zabytki i atrakcje turystyczne.

Ciekawe miejsca, które warto zobaczyć w Chorwacji

Jednym z ciekawszych miejsc znajdujących się w Chorwacji (w niewielkiej części również w Słowenii i Włoszech) i położonych najbliżej Polski jest Istria dzieląca się na trzy części, a mianowicie na Istrię Białą, Szarą oraz Czerwoną, których nazwy pochodzą od koloru znajdującej się na nich ziemi. Spory obszar tego półwyspu jest górzysty, a ze szczytów możemy podziwiać widoki na przepiękne laguny oraz plaże. Kolejnym ciekawym miejscem jest Riwiera Makarska będąca najpopularniejszym regionem turystycznym w całej Chorwacji. Panuje tutaj typowy śródziemnomorski klimat z gorącym i suchym latem. Najpopularniejszym miastem Riwiery jest Makarska z licznymi zabytkami, wśród których warto wymienić katedrę św. Marka ze znajdującą się przed nią barokową fontanną, klasztor franciszkański, a także Miejskie Muzeum. W mieście znajdują się dwa wysadzone palmami bulwary, które otoczone są z jednej strony kamienistą plażą, natomiast z drugiej licznymi punktami gastronomicznymi. Dosyć znaną na Riwierze miejscowością jest również Baska Voda z krystalicznie czystą wodą, pięknymi plażami, a także kilkukilometrową nadmorską promenadą. Chorwacja to również dosyć znane na całym świecie miasto Dubrownik, którego najstarsza część została wpisana na listę UNESCO. Na Starym Mieście możemy podziwiać przepiękne zabytki architektoniczne (Pałac Rektorów, miejskie mury, kościół franciszkanów), a jeśli chcielibyśmy zobaczyć całą panoramę Dubrownika, to koniecznie powinniśmy wybrać się na wzgórze Srd. Ostatnim wartym zobaczenia miejscem w Chorwacji jest również Park Narodowy Jezior Plitwickich z szesnastoma jeziorami, które oddzielają widowiskowe wodospady.

 

źródło: artykuł partnera
Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close