KategoriaKrajRegion

Chorzów bierze udział w kolejnej edycji akcji „Wolność Czytania”

 

„Wolność czytania”, to akcja której od 18 września przez kilka następnych dni będą towarzyszyły różne wydarzenia. Będą to między innymi spotkania literackie, warsztaty, konkursy oraz spektakle. Ponad to program będzie na bieżąco rozszerzany. W związku z tym przeczytajcie poniższy tekst.

Ponadto sprawdźcie HITY i NOWOŚCI w jesiennej ramówce TVS!

 

 

Wielkie Święto Czytania

Tego dnia o godz. 15.00 odbędzie się spotkanie w Restauracji „Literacka” (ul. Sienkiewicza, naprzeciw Chorzowskiego Centrum Kultury) z profesorem Ryszardem Koziołkiem. Znany literaturoznawca, a od kilku tygodni także rektor Uniwersytetu Śląskiego, w rozmowie z Michałem i Kacprem Łukowiczami, przybliży nam temat „Jak myśleć literaturą”.

Literackie Spotkania

21 września na godz. 18.00 organizatorzy zapraszają do Księgarni Dopełniacz na spotkanie z Martą Matyszczak, autorką powieści „Las i ciemność” z serii „Kryminały pod psem”, a dwa dni później 23 września także na godz. 18.00 do I LO w Chorzowie na rozmowę z Dariuszem Zalegą, który w książce „Zbuntowany Śląsk” przybliżył temat udziału Ślązaków w walce z faszyzmem w Hiszpanii w latach 30. XX wieku. Wszystkie te wydarzenia są organizowane wraz ze Stowarzyszeniem Przyjaciół Słowaka.

Wielką atrakcją będzie zapewne impreza planowana na 26 września pod hasłem „Rynek komiksu i fantastyki”

Będą konkursy z nagrodami, pokazy, warsztaty, spotkania autorskie oraz pokaz filmu, powstałego na motywach komiksu. Ponadto najmłodszym organizatorzy proponują wraz z Chorzowskim Centrum Kultury spektakl „Księga dżungli” (4 października), podczas którego nie zabraknie literackich niespodzianek. Rok Leopolda Tyrmanda zostanie uczczony spotkaniem z Pawłem Brodowskim red. naczelnym „Jazz Forum”. 21 października o godz. 17.00 w Galerii Sztuki Muzycznej i Obrazu odbędzie się dyskusja o zamiłowaniu do jazzu znakomitego pisarza i publicysty, którego setna rocznica urodzin przypada w tym roku.

Ze względu na wciąż obowiązujące ograniczenia epidemiologiczne, jesteśmy zmuszeni zrezygnować tym razem ze zbiórki i bezpłatnej dystrybucji książek – mówi Rafał Zaremba, dyrektor Wydziału Kultury, Sportu i Turystyki, pomysłodawca akcji „Wolność czytania”. -Atrakcji jednak z pewnością nie zabraknie. Program będzie rozszerzany na bieżąco. Zapraszamy wszystkich zainteresowanych, by – jak co roku wspólnie – podkreślić ważną rolę książki w naszym życiu. Wielu z nas przekonało się już, że zgodnie ze słowem Wisławy Szymborskiej „Czytanie, to najpiękniejsza zabawa, jaką sobie ludzkość wymyśliła”. Jest doskonała okazja, by to sobie przypomnieć.

 

źr.: mojchorzow.pl

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Oddajecie gruz i odpady z remontu? Uważajcie komu, bo inaczej mandat murowany!

Nad Polskę nadciąga ochłodzenie! Temperatura gwałtownie spadnie [PROGNOZA POGODY]

Policjant z Sosnowca zaliczył niezłe combo! 3 poszukiwanych złapał w 3 dni!

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close