reklama
REKLAMA
Artykuł SponsorowanyKultura i rozrywka

Dekoracyjny beton we wnętrzu

reklama

Wykańczanie ścian i podłóg porowatą mieszanką znaną jako beton architektoniczny cieszy się coraz większą popularnością. Innowacyjnym rozwiązaniem przeznaczonym do tworzenia cienkowarstwowych powłok dekoracyjnych imitujących beton jest weberfloor mikrocement. Sprawdź, dlaczego nowy produkt Webera cieszy się coraz większą popularnością.

Poprzez beton architektoniczny rozumie się mieszankę pokrywającą eksponowany element konstrukcji lub położoną na płaszczyźnie, która po prostu już nie zostanie niczym innym pokryta. Surowa szarość i asymetryczna struktura na trwałe wpisały się w nowoczesny wystrój wnętrz – zarówno tych mieszkalnych, jak i użytkowych. Dekoracyjny beton spotkamy w środku industrialnych biur, restauracji, kin oraz sklepów. Z pozoru ciężką, a tak naprawdę idealnie wkomponowaną strukturę znajdziemy w mieszkalnych salonach, sypialniach, kuchniach, loggiach oraz łazienkach. Beton architektoniczny zastosowany bywa coraz częściej w kompleksowym rozwiązaniu zewnętrznej elewacji nowych budynków.

Oczekiwania inwestorów to jednak nie tylko zastosowanie popularnego pomysłu, ale przede wszystkim wykorzystanie szerokiej puli jego niepowtarzalnych, zaskakujących rozwiązań. W tym celu powstał też weberfloor mikrocement. Produkt przeznaczony jest do tworzenia bezdylatacyjnej i o cienkiej warstwie, dekoracyjnej powłoki, która imituje swoim wyglądem beton. Warstwa powstała po zastosowaniu weberfloor mikrocement tworzy niejednolitą kolorystycznie powierzchnię z wyraźnym śladem obróbki.

Rozwiązania ścienne i podłogowe oparte o beton architektonicznych są atrakcyjne i wiążą się z szeroką skalą możliwości uzyskanego efektu. Wygląd związany jest z porowatością oraz rodzajem faktury elementu, jego kolorem i ilością przebarwień. Dlatego nowy produkt Webera posiada nieograniczone możliwości indywidualnego mieszania i barwienia powłoki. Mikrocement dostarczany jest jako drobnoziarnista, sucha mieszanka w kolorze bazowym białym oraz jasnoszarym i ciemnoszarym. weberfloor mikrocement można zabarwiać płynną pastą pigmentową, która jest odporna na alkalia lub pigmentem proszkowym przeznaczonym do powłok dekoracyjnych o cienkiej warstwie. Dzięki temu, produkt pozwala na wydobycie z niego w finalnym efekcie dowolnej, niepowtarzalnej formy. Nie osiągniemy tego, stosując gotowe płyty z betonu architektonicznego.

reklama

Cienkowarstwowy beton architektoniczny z oferty Webera charakteryzują nie tylko najróżniejsze sposoby wykończenia powierzchni podłogi oraz ściany, ale również wysoka odporność na ścieranie, wodę i promieniowanie UV. Produkt wyróżnia elastyczność, może być też stosowany w systemie ogrzewania podłogowego.

 

źródło: artykuł partnera

reklama

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button