KrajRegion

Dla kogo będą odpowiednie najtańsze oferty na kartę?

Telefon na kartę to wciąż bardzo popularne rozwiązanie. Choć w ostatnich latach niektórzy przerzucili się na abonament, prepaid dalej cieszy się uznaniem wielu użytkowników, ponieważ stanowi korzystne cenowo rozwiązanie. Najtańsze oferty tego typu przypadną do gustu zwłaszcza niektórym klientom.

 

Czym wyróżniają się tanie oferty na kartę?

Telefon na kartę ma wiele zalet. Współcześnie nawet tanie rozwiązanie tego typu pozwala na korzystanie z wielu przydatnych usług. W przeszłości większość ofert umożliwiała wysyłanie SMS-ów i wykonywanie połączeń telefonicznych jedynie w ramach kwoty doładowania. Oznaczało to, że za każdy telefon lub wiadomość tekstową pobierana była ustalona opłata. Po wykorzystaniu dostępnych środków użytkownik tracił możliwość korzystania z tych usług do momentu kolejnego doładowania. Obecnie jednak w wielu przypadkach nawet tani prepaid obejmuje usługę „no limit”. Przykładem jest np. oferta na kartę Solidny Match od operatora Mobile Vikings. W cenie doładowania za jedyne 20 zł użytkownik przez 31 dni może wykonywać nielimitowane połączenia ze wszystkimi polskimi numerami komórkowymi i stacjonarnymi oraz wysyłać darmowe SMS-y i MMS-y. Usługa ta odnawia się przy każdym kolejnym zasileniu konta.

Tanie oferty na kartę mają jednak pewne ograniczenia. Ze względu na wyjątkowo niską cenę w ich ramach najczęściej nie można liczyć na duży pakiet Internetu mobilnego. Choć dla wielu osób może być to dużym problemem, nie zniechęca to wszystkich użytkowników.

Komu przypadną do gustu tanie oferty na kartę?

Tania oferta na kartę to przede wszystkim doskonała propozycja dla oszczędnych osób, które lubią mieć maksymalną kontrolę nad swoimi wydatkami. Dzięki takiemu rozwiązaniu doskonale mogą zarządzać swoim budżetem. Nie muszą przy tym wiązać się z danym operatorem długoterminową umową. W każdej chwili mogą przejść do konkurencji, jeśli np. oferuje ona obecnie atrakcyjniejsze warunki i usługi.

Najtańsze oferty na kartę na pewno sprawdzą się w przypadku użytkowników, którzy korzystają z telefonu w tradycyjny sposób, a więc stosują go głównie do rozmów telefonicznych oraz wysyłania SMS-ów. Korzystny cenowo prepaid przypadnie do gustu praktycznie każdemu, kto nie przesiaduje długo w sieci na smartfonie poza swoim miejscem zamieszkania. Taka sytuacja dotyczy m.in. seniorów, którzy nie zawsze są otwarci na nowinki technologiczne i nie potrzebują korzystać z Internetu za pośrednictwem urządzenia mobilnego. Dzięki telefonowi na kartę wciąż jednak mogą pozostać w kontakcie ze swoją rodziną i znajomymi, nawet jeśli mieszkają oni w odległym miejscu. Nie obciąża to także nadmiernie ich budżetu.

Warto także pamiętać, że wyjątkowo tanie oferty na kartę, nawet jeśli nie oferują nielimitowanych połączeń i wiadomości tekstowych, są doskonałą propozycją dla najmłodszych. Dzięki takiemu rozwiązaniu dzieci w wieku szkolnym mogą pozostać w kontakcie z rodzicami i rówieśnikami, a przy tym nauczyć się odpowiedzialności i zarządzania własnymi finansami. Ich opiekunowie mogą z kolei lepiej kontrolować czas, jaki maluchy spędzają przed ekranem telefonu.

 

źródło: artykuł partnera
Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close