Kultura i rozrywkaRegion

Dlaczego warto grać w gry planszowe?

Coraz więcej osób zadaje pytanie, dlaczego warto grać w gry planszowe? Okazuje się, że najlepsze planszówki to rozrywka dla całej rodziny i sposób na kreatywne spędzenie wolnego czasu, z dala od ekranu komputera czy telewizora.

 

Popularne na rynku, estetycznie wykonane, fajne gry planszowe nie muszą mieć skomplikowanych zasad czy wymagać od uczestników specjalnych umiejętności. Jedną z polecanych przez internautów gier planszowych jest Cywilizacje. To gra stworzona z myślą o osobach, które pragną rozwijać swoje umiejętności strategiczne oraz kształtować wiedzę z zakresu historii. To wyjątkowo popularna gra, inspirowana dziełami filmowymi, nawiązującymi do tematyki stworzenia świata. W czasie zabawy uczestnik może poruszać się w czasoprzestrzeni i poznawać charakterystyczne pojęcia, osobistości czy budowle, związane z daną epoką. To wspaniała rozrywka dla całej rodziny, która nie jest nudna i monotonna, ponieważ pozwala uczestnikom wcielić się w różne role, między innymi władcy czy poddanych.

Dlaczego warto grać w gry planszowe – popularne planszówki towarzyskie

Dedykowane osobom dorosłym ciekawe gry planszowe mogą być doskonałym urozmaiceniem imprezy towarzyskiej. Gra Tactic Alias: Kobiety vs mężczyźni została stworzona głównie dla graczy, którzy ukończyli 18 rok życia. Średni czas zabawy wynosi od 30 do 60 minut, choć gra może być kontynuowana dużo dłużej. Biorący udział w rozgrywce uczestnicy mierzą się między sobą w walce słownej, podzieleni na dwa obozy: kobiet i mężczyzn. Każda drużyna przedstawia wylosowane hasło, które strona przeciwna musi odgadnąć. Czas na odpowiedź odmierza klepsydra. Prezentowane w tej grze słownej zagadnienia nie należą jednak do łatwych. Udzielenie poprawnej odpowiedzi skutkuje przesunięciem pionka do przodu na czarno- białej planszy. W grze może brać udział więcej niż 4 osoby, co jest doskonałym sposobem na rozrywkę w większym gronie znajomych lub przyjaciół.

Kliknij i przeczytaj więcej o najlepszych grach planszowych:  https://najlepszy-ranking.pl/gry-planszowe/

Gry planszowe, dzięki którym odbędziesz wyprawę kosmiczną

Stworzone przez najlepszych producentów ciekawe gry planszowe, mogą także nawiązywać do znanych z literatury i sztuki filmowej motywów, związanych z eksplorowaniem kosmosu i odkrywaniem nowych planet. Najlepsze planszówki marki Rebel, które zdobyły ogromną popularność w 2020 roku, dotyczą lotów kosmicznych na Marsa i zakładania tam nowych kolonii. Gracz musi podjąć wyzwanie, którym jest dopasowanie tej planety do potrzeb ludzkości. Osoby biorące udział w zabawie mają za zadanie kupować kolejne karty, pomagające im przeprowadzać rozmaite inwestycje w postaci budowy obiektów użytkowych czy też wodociągów. Wygrywa tylko jedna osoba, która zdobędzie najwięcej punktów i stworzy planetę przyjazną człowiekowi i podobną do Ziemi.

Wybierając ciekawe gry planszowe, można urozmaicić wieczór spędzany z rodziną lub przyjaciółmi. To doskonała okazja do wyśmienitej zabawy i rozrywki przez wiele godzin.

 

źródło: artykuł partnera
Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close