KrajRegion

Dlaczego warto wybrać żaluzje drewniane zamiast aluminiowych?

Nowoczesne wnętrza wymagają odpowiednich rozwiązań dekoratorskich. Zalicza się do nich również osłony okienne. Do minimalistycznych, nowoczesnych aranżacji bardzo często wybierane są różnego rodzaju żaluzje.

 

Wśród nich najchętniej te wykonane z aluminium lub drewna. Poniżej przedstawiamy zalety żaluzji drewnianych, a także powody, dla których warto wybrać je zamiast tych z aluminiowymi lamelami.

Żaluzje drewniane – jakie są ich zalety?

Żaluzje drewniane to przede wszystkim ponadczasowa elegancja. Dostępne są one w wielu kolorach, zarówno naturalnego drewna, jak i są malowane. Dzięki temu można je doskonale dopasować do ogólnego wystroju pomieszczenia. Warto tutaj podkreślić, że żaluzje z drewnianymi lamelami bardzo dobrze chronią pomieszczenia przed nasłonecznieniem. Jeżeli są całkowicie zamknięte mogą również chronić je przed nadmiernym nagrzewaniem się, z uwagi na to, że drewno jest materiałem, które ma właściwości termoizolacyjne. Dlatego też żaluzje drewniane są chętnie wybierane do pomieszczeń położonych od strony południowej, gdzie słońce jest najdłużej.

Warto tutaj też wspomnieć, że żaluzje tego rodzaju dostępne są w kilku wersjach. Użytkownik może zdecydować między innymi o tym, jak szerokie będą lamele, a także jaka będzie drabinka łącząca poszczególne elementy. Przykładowo marka karnix.pl oferuje lamele o szerokości 50 i 25 mm, a także drabinki sznurkowe lub taśmowe.

Do jakich wnętrz pasują żaluzje drewniane, a do jakich aluminiowe?

Żaluzje z aluminiowymi lamelami zazwyczaj wybierane są wyłącznie do nowoczesnych aranżacji. Są one także bardzo często umieszczane w pomieszczeniach biurowych oraz użytkowych. Trzeba tutaj pamiętać o tym, że podkreślają one surowy charakter minimalistycznych aranżacji. Z kolei żaluzje z drewnianymi lamelami pasują zarówno do nowoczesnych, jak i klasycznych stylizacji wnętrz. Co istotne, takie żaluzje będą ocieplały wnętrze, więc idealnie sprawdzą się tam, gdzie chcesz uzyskać przytulną atmosferę. Dodatkowo będą też podkreślać elegancję przygotowanej przez Ciebie aranżacji. Jeżeli zastanawiasz się nad innym rodzajem osłon okiennych, zapoznaj się z treścią artykułu: Żaluzje czy rolety – nowoczesne osłony okienne.

Co jeszcze warto wiedzieć o żaluzjach drewnianych?

Osoby, które decydują się na żaluzje drewniane, często wskazują na to, że są one łatwe w utrzymaniu czystości. Do ich czyszczenia wystarczy jedynie delikatna szmatka do kurzu. Warto tutaj też wspomnieć o tym, że tego rodzaju żaluzje mogą być montowane na kilka sposobów. Najchętniej wybierany jest montaż bezinwazyjny, gdyż nie wymaga on nawiercania ramy okiennej ani ściany, która znajduje się wokół niej. Jeżeli nie jest on możliwy, użytkownik może zdecydować się na montaż do ściany lub sufity. To pozwala na zamontowanie żaluzji praktycznie przy każdym rodzaju okna.

Oprócz tego żaluzje z drewnianymi lamelami mogą być sterowane na kilka sposobów. Wyposażone są w sznurek do sterowania ręcznego. Dodatkowo użytkownik może zdecydować się na sterowanie pilotem radiowym lub za pomocą aplikacji na urządzenia mobilne.

 

źródło: artykuł partnera

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close