Zdrowie

Domowy oczyszczacz powietrza – smog w końcu przestanie zatruwać Ci życie

Stosowanie oczyszczacza powietrza jest ważne szczególnie dla osób, które borykają się z problemami zdrowotnymi. Jednak tak naprawdę każdy z nas powinien mieć w swoim domu takie urządzenie. Zapewnia ono dostęp świeżego powietrza, które jest niezbędne dla zdrowia.

 

Oczyszczacz powietrza – smog na zawsze zniknie z Twojego mieszkania

Każdy z nas chce być zdrowy i dobrze się czuć. Aby tak było, niezbędny jest dostęp do świeżego powietrza. Niestety jego jakość w Polsce jest bardzo zła, szczególnie w sezonie jesienno-zimowym. Niestety mamy ograniczony wpływ na to, czym oddychamy na zewnątrz. Na szczęście możemy zmienić powietrze, którym oddychamy w naszych domach. Żeby móc cieszyć się czystym powietrzem w mieszkaniu należy wyposażyć się w oczyszczacz powietrza. Smog, dym i szkodliwy pył każdego dnia przedostaje się do naszych domów. Tylko dobrej jakości oczyszczacz powietrza z filtrem HEPA może zapewnić nam zdrowie i dobre samopoczucie.

Oczyszczacze powietrza – jaki rodzaj filtra najlepiej sprawdzi się w mieszkaniu?

Możemy wyróżnić kilka typów filtrów, w które wyposażone są oczyszczacze powietrza. Są to filtry HEPA, EPA, oraz ULPA. Filtry HEPA (High Efficiency Particulate Air) to filtry tworzone z włókien tworzywa sztucznego, złożone w kształt przypominający harmonijkę. Działają one na zasadzie fizycznego wychwytywania cząsteczek zanieczyszczeń. Oczyszczacz powietrza z filtrem HEPA usuwa z powietrza pyły zawieszone (m.in. PM2,5, PM10 i PM1, będące niebezpiecznymi dla zdrowia składnikami smogu), pyły roślinne, alergeny, roztocza, zarodniki pleśni, drobny kurz oraz niektóre wirusy, bakterie i zarodniki grzybów. Filtry te wykazują bardzo dużą skuteczność, o czym najlepiej świadczy fakt, że pierwotnie były wykorzystywane do usuwania zanieczyszczeń radioaktywnych. Filtry EPA (Efficiency Particulate Air) to z kolei filtry HEPA o nieco niższej skuteczności, również wykorzystywane przy produkcji oczyszczaczy powietrza, klimatyzacji i odkurzaczy. Natomiast filtry ULPA (Ultra Low Penetration Air) to filtry zapewniające sterylne warunki pracy. Stosuje się je m.in. w mikro- i nanoelektronice oraz przemyśle farmaceutycznym, kosmetycznym lub nuklearnym. Domowe oczyszczacze powietrza wyposażone w filtr ULPA mogą jednak nie być tak skuteczne, co wiąże się z większymi oporami przepływu powietrza w typowych pomieszczeniach mieszkalnych. Dlatego też w warunkach domowych najlepiej sprawdzi się oczyszczacz powietrza z filtrem HEPA.

Oczyszczacz powietrza – smog i inne zanieczyszczenia to już przeszłość

Aby domowe oczyszczacze powietrza były skuteczne i usuwały jak najwięcej zanieczyszczeń, oprócz filtrów HEPA powinny mieć także filtry wstępne oraz filtry z węglem aktywnym. Filtr wstępny pozwala na eliminację z powietrza większych cząsteczek zanieczyszczeń, np. dużych drobinek kurzu, włosów czy sierści. Filtr węglowy to odpowiednio przygotowany węgiel aktywny, zamknięty w charakterystycznej obudowie. Dzięki swoim właściwościom filtr ten usuwa z powietrza zanieczyszczenia gazowe, takie jak lotne związki organiczne (emitowane m.in. z farb, klejów, tapet czy mebli) i odory, czyli nieprzyjemne zapachy powstające w wyniku składowania odpadów czy hodowli zwierząt. Taki potrójny system filtracji, w który wyposażone są oczyszczacze marki Samsung, jest najbardziej skuteczny i pozwala redukować aż 99,97% wszystkich zanieczyszczeń powietrza.

Jeśli zainwestujesz w dobry oczyszczacz powietrza, smog oraz inne zanieczyszczenia na zawsze znikną z Twojego domu. Już tysiące Polaków przekonały się o tym, że w mieszkaniach, w których znajduje się oczyszczacz powietrza, smog oraz inne nieczystości nie stanowią problemu. Dołącz do nich!

 

źródło: artykuł partnera
Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close