KrajRegion

Domy całoroczne bez pozwolenia

Wiele osób marzy o miejscu do którego można by uciec na weekend czy wakacje, za każdym razem, kiedy tylko mamy ochotę. Większość osób uważa jednak, że posiadanie własnego domu jest poza ich zasięgiem. Skomplikowane formalności związane z pozwoleniem na budowę mogą zniechęcić. Do tego załatwianie wielu ekip budowlanych, nadzór nad nimi – i to wszystko przez kilka lat. Na szczęście niedawne zmiany w prawie budowlanym odmieniają tę sytuację, pozwalając budować domy całoroczne bez pozwolenia.

 

 

Przy budowie domku przeznaczonego wedle przepisów do okresowego wypoczynku ustawodawca nie jest aż tak rygorystyczny. Jeśli nie będzie przeciwwskazań, wystarczy 21 dni od momentu przesłania zgłoszenia do właściwego urzędu (najczęściej starostwa), by móc zacząć realizację projektu. Warto zdecydować się na opcję, w której jesteśmy odpowiedzialni jedynie za wybór projektu. Oznacza to, że nie musimy osobiście nadzorować przebiegu prac budowlanych czy sprowadzać materiałów, a po ustalonym w umowie okresie realizacji zamówienia, otrzymujemy gotowy produkt.

Komfortu użytkowania jakie oferują domy całoroczne bez pozwolenia jest na takim samym poziomie, jaki jest w stanie zaoferować tradycyjne budownictwo. W tego typu budynku legalnie możemy wykonać przyłącza wody, prądu, czy kanalizacji a także nadać mu numer.

 

 Od czego zacząć?

 

Jeśli udało się już zorientować w formalnościach, czas na wybór projektu i wykonawcy. Eko Architektura to lider na rynku, a domy całoroczne bez pozwolenia produkuje nawet do 3 tygodni od momentu złożenia zamówienia. Decydując się na takie przedsięwzięcie, należy wybrać firmę która zrealizuje nasze zlecenie w sposób profesjonalny. Podejmując współpracę z cieszącą się zaufaniem firmą możemy być pewni, że projekt zostanie zrealizowany terminowo, z dbałością o szczegóły. Należy zwrócić uwagę na to, że firma Eko Architektura oferując gotowe projekty, jednocześnie pozwala na wprowadzenie indywidualnych zmian na życzenie klienta. Można tu liczyć na dużą elastyczność i dostosowanie do szczególnych wymagań. Eko Architektura kompleksowo odpowiada na pojawiające się na rynku trendy. Łączy szeroką ofertę z gwarancją jakości. Chętnie realizuje pomysły swoich zleceniodawców, jednocześnie zapewniając konsultacje profesjonalistów z różnych dziedzin – inżynierów, projektantów wnętrz czy architektów.

Kolejną kwestią na którą należy zwrócić uwagę jest możliwość zastosowania ekologicznych rozwiązań takich jak dostępność ekologicznego i efektywnego ocieplenia. Wysokiej jakości stolarka okienna to w Eko Architektura standard, który wpływa znacząco na komfort użytkowania domu oraz pomaga oszczędzić na jego ogrzewaniu w przyszłości. Co więcej, klienci otrzymują nawet 10 lat gwarancji, co daje pewność, iż końcowy produkt jest najwyższej jakości.

 

Domy całoroczne bez pozwolenia – cena

 

Koszt wykonania w pełni funkcjonalnego budynku zaczyna się już od 60 tysięcy złotych. Jest to uwarunkowane wieloma czynnikami, takimi jak:

  • grubość ścian
  • rodzaj ocieplenia
  • rodzaj stolarki okiennej
  • metraż
  • rodzaj i ewentualne zmiany w projekcie

Z pewnością jest to cena kilku, a nawet kilkunastokrotnie niższa niż w przypadku tradycyjnego domu, ze względu na pominięcie chociażby kosztownych formalności.

 

Eko Architektura – firma której można zaufać

 

Decydując się na współpracę z firmą o wieloletnim doświadczeniu oraz ustalonej pozycji na rynku, otrzymują Państwo nie tylko konkurencyjne ceny, ale także szeroki wybór rozwiązań. Realizując projekty na terenie całej Polski, wprowadzając wciąż nowe rozwiązania, oraz wychodząc naprzeciw oczekiwaniom klientów, Eko Architektura stała się niekwestionowanym liderem w branży. Ilość dostępnych projektów sprawi, że każdy będzie w stanie znaleźć coś dla siebie. Proponowane ekologiczne i energooszczędne rozwiązania sprawią, że będą Państwo zadowoleni ze swojego wyboru. Decydując się z kolei na domek całoroczny bez pozwolenia, z pewnością można przyspieszyć realizację marzeń, o idealnym miejscu tylko dla siebie.

 

Źródło: materiały partnera

 

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close