KrajRegionWiadomość dnia

Druk kalendarzy w najwyższej jakości – zobacz, na co warto wrócić uwagę

Druk kalendarzy w najwyższej jakości – zobacz, na co warto zwrócić uwagę

Kalendarz to świetny pomysł na gadżet reklamowy, ponieważ może być wykorzystywany nie tylko w pracy do planowania działań i inwestycji, ale także w nieformalnych sytuacjach, np. w domu. Mimo rozwoju technologicznego i pojawienia się jego elektronicznej wersji, nic nie jest w stanie zastąpić papierowego kalendarza. Sprawdź, na co zwrócić uwagę, aby druk kalendarzy był najwyższej jakości.

Reklamowe akcesoria papiernicze, takie jak kalendarz, to bardzo dobry sposób na promocję marki i przyświecających jej ideałów. Na kartach można umieścić nie tylko wybrane oferty, produkty czy usługi, ale także pokazać profesjonalizm firmy, proces produkcyjny czy zaangażowanie pracowników.

Skoro kalendarz pełni rolę wizytówki Twojej marki, to musisz zadbać o najwyższą jakość jego wykonania. Zobacz, na co zwrócić uwagę przy druku kalendarzy.

Zadbaj o odpowiednie przygotowanie pliku do druku kalendarzy ściennych i książkowych

Chcesz, żeby kalendarz wyglądał perfekcyjnie? Zanim złożysz zamówienie, zadbaj o przygotowanie jego projektu. Wybierz produkt, który Cię interesuje, a następnie zapoznaj się z wymaganiami technicznymi drukarni. Znajdziesz tam wskazówki na temat:

  • rodzaju kolorystyki, aby kolory były dobrze odwzorowane,

  • formatu – plik musi być przygotowany w formacie brutto, czyli projekt musi zawierać odpowiedniej szerokości spady, aby podczas składania kalendarza nie zostały obcięte ważne szczegóły,

  • marginesu – aby wydruk był czytelny, należy zachować wewnętrzne marginesy,

  • rozdzielczości – zbyt mała rozdzielczość pliku może sprawić, że treść będzie rozpikselowana i nieczytelna.

Tylko prawidłowo przygotowany projekt zapewnia najwyższą jakość druku kalendarzy biurkowych i ściennych. Jeśli chcesz, możesz przygotować go samodzielnie lub skorzystać z usług studia graficznego. Taką opcję oferuje np. firma Open Print zajmująca się drukiem kalendarzy. To dodatkowo płatna opcja, jednak dzięki temu będziesz mieć pewność, że wszystkie elementy będą odpowiednio przygotowane pod wymagania techniczne drukarni. Aby zamówić projekt, wystarczy uzupełnić formularz przygotowany na stronie firmy drukującej.

Kalendarz książkowy spiralowany (fot.Źródło: https://www.openprint.pl/kalendarze-ksiazkowe)
Kalendarz książkowy spiralowany (fot.Źródło: https://www.openprint.pl/kalendarze-ksiazkowe)

 

Sprawdź projekt przed zamówieniem druku kalendarzy trójdzielnych i innych

Samodzielnie przygotowałeś projekt druku kalendarzy? Przed złożeniem zamówienia warto wszystko dokładnie sprawdzić. Możesz to zrobić za pomocą bezpłatnej opcji „sprawdź automatycznie”. System sam przeanalizuje przygotowany projekt i sprawdzi wielkość marginesów, szerokość spadów, rozdzielczość i kolorystykę. To bardzo rozsądne rozwiązanie, które uchroni Cię przed zmarnowaniem pieniędzy.

Istnieje możliwość wykupienia usługi ręcznego sprawdzania projektu do druku kalendarzy książkowych. W jej ramach konsultant osobiście sprawdzi Twój projekt i wskaże, które elementy powinny mieć zmienioną wielkość, kolorystykę lub rozdzielczość. To świetna opcja dla osób, które pierwszy raz zamawiają fizyczny produkt.

 

Kalendarz listwowany Źródło: https://www.openprint.pl/kalendarze-listwowane
Kalendarz listwowany Źródło: https://www.openprint.pl/kalendarze-listwowane

 

Jaki rodzaj papieru wybrać na druk kalendarzy?

Najwyższą jakość wydruku zapewnia także odpowiedni rodzaj papieru. Im grubszy, tym sztywniejszy. Jeśli wybierzesz ten o wyższej gramaturze, to zmniejszysz ryzyko, że pióro lub flamaster będzie przebijać na drugą stronę kartki. To może być ważne np. dla osób, które na co dzień planują metodą bullet journalu. Wybierz ten papier, jeśli chcesz zlecić druk kalendarzy książkowych.

Z kolei cieńszy papier jest bardziej miękki, dzięki czemu kartki są lżejsze i łatwiej się je przekłada, co pozytywnie wpływa na użytkowanie kalendarzy ściennych. Do wyboru masz dwa rodzaje gramatury papieru – 170 g lub 250 g. Możesz zdecydować także o tym, czy papier ma mieć gładkie, matowe wykończenie, czy wolisz kalendarz w wersji eleganckiej i chcesz, aby strony miały połysk.

źródło: materiał prasowy partnera

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close