AlarmRegion

Dyplom Rady Europy dla Dąbrowy Górniczej

Wśród wyróżnionych za pracę na rzecz promowania integracji europejskiej, polskich miast znalazły, się także Bolesławiec, Lubliniec, Malbork, Nysa oraz Tarnów. Na uroczystość wręczenia dyplomów do Strasburga przyjechało ponad 20 delegacji z 9 krajów europejskich, m.in. Niemiec, Włoch, Hiszpanii czy Słowenii.

W trakcie pobytu w Strasburgu Prezydent Podraza spotkał się także z Ambasadorem Rzeczpospolitej Polskiej przy Radzie Europy – Piotrem Antonim Świtalskim oraz Merem Strasburga, a także z przedstawicielami Polski w Zgromadzeniu Parlamentarnym – Danutą Jazłowiecką i Tadeuszem Iwińskim.

Dyplomy Rady Europy po raz pierwszy zostały wręczone w 1988 roku, jako pierwszy etap w konkursie o Nagrodę Rady Europy. Kolejnymi etapami konkursu są Flaga Honorowa, Plakietka Honorowa i najwyższe wyróżnienie – Nagroda Europejska, która w tym roku przypadła Katowicom.

Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close