Sport

El. M.Św.: mecz z Irlandią Płn. na Stadionie Śląskim!

W poniedziałek okazało się, że obiektu Pogoni, na którym miało zostać rozegrane spotkanie z Irlandią Północną, nie uda się na czas odpowiednio zmodernizować, bo m.in. żadna firma nie zgłosiła się do przetargu na zbudowanie specjalnego budynku z trybuną VIP i stanowiskami dla dziennikarzy.

Po południu zapadła decyzja o przeniesieniu meczu na Stadion Śląski w Chorzowie.

„Komisja ds. Nagłych PZPN zdecydowała o zmianie lokalizacji meczu z Irlandią Północną. Po konsultacjach z prezydentem Szczecina i braku rozstrzygnięcia przetargu na wykonanie niezbędnej modernizacji tamtejszego stadionu, zdecydowano o przeniesieniu spotkania na Stadion Śląski w Chorzowie” – poinformował rzecznik prasowy PZPN Jakub Kwiatkowski.

„Zabiegaliśmy o prawo organizacji meczu z Irlandią Północną na naszym stadionie. Nie jestem więc decyzją PZPN zaskoczony. Wszelkie procedury przetargowe dotyczące modernizacji obiektu biegną normalnym trybem. Mecz we wrześniu kibice będą mogli obejrzeć w normalnych warunkach, bowiem początkiem przebudowy będą prace przygotowawcze, które nie przeszkodzą organizacji meczu” – powiedział dyrektor Stadionu Śląskiego Marek Szczerbowski.

Formalnie stadion od początku lipca będzie w przebudowie. Jej głównym elementem będzie zadaszenie 50 tysięcznej widowni. 6 sierpnia na stadionie wystąpi jednak z koncertem grupa U2. Modernizacja ma się zakończyć w kwietniu 2011.

O możliwości organizacji w Chorzowie jesiennych meczóweliminacji piłkarskich MŚ zaczęto na Śląsku mówić, gdy okazałosię, że nie będzie tu spotkań EURO-2012.

O powierzeniu organizacji meczu z Irlandią Płn. Szczecinowi PZPN zdecydował w styczniu tego roku. Choć stadion nie ma odpowiedniej licencji FIFA, miasto postanowiło dostosować obiekt do potrzeb spotkań międzynarodowych. Zaplanowano przeznaczyć na modernizację ponad 4 mln zł, a część prac już rozpoczęto. Przebudowywane są m.in. szatnie dla piłkarzy i pomieszczenia dla sędziów, obserwatorów oraz do przeprowadzania testów antydopingowych. Jednym z wymogów otrzymania licencji FIFA było postawienie wydzielonej trybuny dla VIP i dziennikarzy.

Z decyzji o zmianie lokalizacji najbliższego meczu „biało- czerwonych” w eliminacjach MŚ powinien być zadowolony selekcjoner Leo Beenhakker, który po wyborze Szczecina stwierdził, że „reprezentacja zasługuje na grę w lepszych warunkach”. Wcześniej Holender gościł na szczecińskim stadionie w marcu 2008, gdy jego kadra rozegrała mecz z drużyną złożoną z obcokrajowców występujących w polskiej ekstraklasie.

Według nieoficjalnych informacji, również drugi z pozostałych do końca eliminacji meczów na własnym terenie – 14 października ze Słowacją – polscy piłkarze rozegrają na Stadionie Śląskim w Chorzowie.

Za selekcjonerskiej kadencji Leo Beenhakkera polska reprezentacja dwa najlepsze, w powszechnej opinii, spotkania rozegrała na Stadionie Śląskim – w eliminacjach ME-2006 pokonała Portugalię 2:1, a w trwających eliminacjach MŚ-2010 wygrała z Czechami 2:1.

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close