Kultura i rozrywka

Eleganckie kurtki zimowe męskie – na co zwrócić uwagę przy wyborze?

Gdy dni robią się coraz krótsze, a temperatura spada do nieprzyjemne niskich wartości, wtedy przychodzi czas na to, żeby również panowie odizolowali się od niekorzystnych warunków atmosferycznych ciepłą kurtką. Gdy takowej brak, nieuniknione stają się zakupy – jak jednak wybrać model funkcjonalny i elegancki jednocześnie?

 

Eleganckie kurtki zimowe męskie – jakie modele są na topie?

Dla wielu z nas wizerunek jest sprawą kluczową, zarówno w życiu zawodowym, jak i prywatnym, dlatego tak dużą wagę przywiązuje się do dobrze dobranego i zgodnego z aktualnymi trendami ubioru. Odpowiednio dopasowana do okazji i gabarytów noszącego zimowa kurtka męska, jest jednym z pierwszych elementów stylizacji, jaką ocenia się (nawet podświadomie) podczas spotkań w tym chłodnym sezonie. Dlatego warto wiedzieć co się nosi!
Aktualnie obowiązującym trendem jeśli chodzi o eleganckie kurtki zimowe dla mężczyzn są modele w kolorach szarości, czerni i granatu, chociaż można spotkać też bordowe lub zielone egzemplarze. Często spotkamy się z pikowaniami, wstawkami ze skóry lub innych stonowanych kolorem materiałów czy elementami  kożucha/ futra. Pamiętajmy jednak, że klasyka jest zawsze w modzie, więc krótkie wełniane czy materiałowe płaszcze męskie również świetnie zdają egzamin w nadchodzącym sezonie.

Czym kierować się przy wyborze eleganckiej kurtki na zimę?

Wybierając kurtkę, która będzie odpowiednia na oficjalne spotkania podczas zimowych chłodów, zawsze powinniśmy zadbać o to, by była dobrze dopasowana do pozostałej części naszej garderoby. I nie chodzi tutaj tylko o buty, koszule, swetry czy spodnie, ale również o akcesoria takie jak szal, czapka, rękawice, a nawet okulary – wszystko to powinno być doskonale współgrającą kompozycją pod względem barw i stylu.
Kiedy już wybierzemy odpowiedni dla siebie model, kolejną istotną kwestią jest to, by dobrze dopasować go do swojego wzrostu i postury. Zbyt luźna lub zbyt opięta kurtka, ze zbyt krótkimi lub – co gorsza – za długimi rękawami, może zniszczyć całą naszą dopracowaną stylizację i sprawić, że wygląd stanie nieco komiczny, a tego większość z nas zapewne wolałaby uniknąć, szczególnie podczas ważnych spotkań czy uroczystości. Kurtki zimowe męskie możemy dopasować również u krawca – skrócenie rękawka czy delikatne ujęcie długości nie jest zbyt kosztowne, a potrafi wiele zdziałać!
Nie patrzmy tylko na cenę, ale też na jakość materiału i wykonania wybranej przez nas kurtki. Czasami po prostu warto zapłacić nieco więcej za dobry gatunkowo produkt, który spokojnie może posłużyć nam przez kilka sezonów, dobrze przy tym wyglądając.

Gdzie szukać ciekawych modeli męskich kurtek?

Zima lubi robić niespodzianki, pojawiając się z dnia na dzień, bez żadnego ostrzeżenia, dlatego warto już wczesną jesienią zrobić sobie choćby pobieżny przegląd okryć wierzchnich w sklepach stacjonarnych i internetowych.
Eleganckie kurtki zimowe męskie znajdziemy zarówno w popularnych sieciówkach jak i lokalnych sklepach z odzieżą. W poszukiwaniu oryginalnej kurtki warto zajrzeć również do któregoś z outletów, natomiast internet jest źródłem niezliczonej wręcz ilości ofert w bardzo zróżnicowanych cenach. Pamiętajmy jednak o tym, żeby nie zamawiać zimowego okrycia online w ostatniej chwili – brak możliwość przymierzenia przed zakupem sprawia, że często odsyłamy produkty, które nie leżą dobrze i zostajemy w zimowej aurze bez ciepłej kurtki.

źródło: artykuł partnera
Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close