Region

Fala powrotów

Przezorni kierowcy nie czekali do ostatniej chwili. Bardzo dobrze sie jedzie, powietrze jest takie troche mroźnawe i naprawde powrót jest fajny, myśleliśmy, że będzie gorzej, ale jest dobrze – przyznaje Elżbieta Łysek. Mamy jednak do przejechania pareset kilometrów ponadto moja żona jest taką osobą, że rzecz jasna lubi wracać wcześniej bo boi się jazdy wieczornej – mówi Adam Godomski, ale nie zmroku należy sie bać najbardziej. Niestety to niektórzy kierowcy stwarzają zagrożenie w ruchu drogowym, a że trzeba uważać pokazują policyjne statystyki. Choć na śląskich drogach w ciągu świąt nikt nie zginął, wypadków było więcej niż w ubiegłym roku. Odnotowano 23 wypadki drogowe, w których 39 osób zostało rannych, oprócz wypadków kolizje, których było 215, ponadto policjanci na drogach województwa śląskiego wyeliminowali 70 nietrzeźwych kierowców. I choć policja robi wszystko, żeby na drogach było bezpiecznie i bezalkocholowo, tym, którzy preferuja jazdę na podwójnym gazie wydaje się, że to żaden grzech… Często kierujący uważają, że wypicie jednego piwa nie spowoduje niczego groźnego, że spokojnie będa mogli dojechać do miejsca zamieszkania, wbrew pozorom wystarczy spożycie jednego piwa, w tym momencie człowiek nie panuje nad pojazdem tak jak trzeźwy – tłumaczy Marek Tomasik. Gdy już zdarzy się, że po świętach, albo po Sylwestrze promile nie zdąrzyły uciec, warto albo poczekać aż uciekną… albo oddać kierownice w bezpieczne ręce. Ważne też żeby to czym się kieruje było bezpieczne. Czasem nawet pozornie małe zaniedbanie może skończyć się tragicznie dla kierowcy. W najlepszym wypadku kończy sie tragicznie dla jego portfela. Brak zimowego płynu w układzie chłodniczym powoduje ewidentnie rozerwanie bloku, czy rozerwanie chłodnicy, kończy sie to zatarciem silnika, czyli bardzo poważna usterka, której sie nie naprawia w przeciagu 2 godzin – mówi Piotr Olszewski kierownik serwisu autocentrum Feuwer.

A kilka dni dłużej po Sylwestrze np. w Alpach plus zagraniczny serwis, to murowany kredyt, który może w drastyczny sposób przerwać sen o letnich wakacjach, jeszcze przed zimowymi feriami.

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close