KrajRegion

Górników z Kompanii Węglowej zastąpią pracownicy firm zewnętrznych! [WIDEO]

Najważniejszy ośrodek władzy dla całego górnictwa  i ważne dla niego decyzje. Te, które już rodzą się w ministerialnych gabinetach będą dotkliwe. Przywileje i to jak obecnie wygląda praca górnika zmienią się. I to diametralnie.

 

CZYTAJ TEŻ: Agresywny nieboszczyk zdenerwował się i rozbił krzesłem szybę w pubie!

 

FRAGMENT ROZMOWY z Wojciechem Kowalczykiem, pełnomocnikiem rządu ds. restrukturyzacji górnictwa:

 

– Chcemy w najbliższym czasie zorganizować debatę wspólnie ze stroną związkową przy udziale ekspertów, bo jednym z zapisów porozumienia katowickiego jest wspólna praca nad strategią dla górnictwa węgla kamiennego i takie docelowe rozwiązania w przeciągu najbliższych miesięcy chcemy wypracować.

 

– Kiedy usiądziecie do stołu i będziecie rozmawiać? Czy to będą rozmowy całościowe jeśli chodzi o polski sektor górnictwa? Czy poszczególne spółki będą miały poszczególne grupy i poszczególne, ewentualne cięcia w tych przywilejach?

 

– Tu chcemy podejść całościowo do sektora górnictwa kamiennego. Myślę, że już w pierwszej połowie marca taką debatę będziemy chcieli odbyć.

 

Według ministrów plany naprawcze spółek górniczych to rozwiązania krótkoterminowe. O szczegółach nowych minister Kowalczyk nie chciał jeszcze mówić.

 

Na pewno wzorem do pewnych rozwiązań będzie model zastosowany w prywatnej kopalni Silesia.  

 

ZOBACZ KONIECZNIE: Internet pęka ze śmiechu! Sosnowiec przedmiotem żartów [GALERIA NAJLEPSZYCH OBRAZKÓW]

 

Kluczem do wprowadzenia zmian będą… pieniądze, które wpłyną na to, jaki ostatecznie kształt będzie miał biznes plan Nowej Kompanii Węglowej. Dotarliśmy do szokujących danych, z których wynika że w miejsce redukowanych etatów zatrudniani mają być pracownicy z prywatnych firm. Najbardziej widać to na przykładzie kopalni piast

 

Według planu do 2020 roku z pracy ma odejść 1200 etatowych górników. W tym samym czasie liczba pracowników zewnętrznych ma się zwiększyć pięciokrotnie!

 

Więcej w materiale filmowym poniżej oraz w programie "Kopalnia tematów" o godz. 20.30 na antenie TVS.

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close