reklama
Artykuł SponsorowanyKultura i rozrywka

Hiperautomatyzacja przedsiębiorstw – na czym polega?

reklama

Przez ostatnie lata koncept automatyzacji ewoluował od niewiele mówiącego hasła do trendu, który wyznacza skuteczność i konkurencyjność firm w wielu sektorach. Ostatnio pojawiło się pojęcie hiperautomatyzacji.

 

Czym jest hiperautomatyzacja?

Hiperautomatyzacja to rodzaj automatyzacji, który wykorzystuje wiele technologii aby osiągać maksymalne efekty w tym przede wszystkim – boty (RPA), sztuczną inteligencję (AI), nauczanie maszynowe (Machine Learning) oraz OCR (Optical character recognition) do przeprowadzania skomplikowanych procesów.

W przeciwieństwie do normalnego procesu automatyzacji, hiperautomatyzacja koncentruje się na organizacji jako całości. Transformacja zachodzi jednocześnie w wielu procesach, zamiast koncentrować się na jednym aspekcie organizacji. Koncept jest już na tyle popularny, że firma badawcza Gartner przewiduje, że pod koniec 2022 roku wartość rynku rozwiązań do hiperautomatyzacji wyniesie prawie 600 miliardów dolarów.

reklama

Dlaczego potrzebujesz hiperautomatyzacji?

Hiperautomatyzacja opiera się na założeniu, że wszystko, co można zautomatyzować, zostanie zautomatyzowane. Może łączyć ludzi, dane, aplikacje i zasoby w celu uzyskania zintegrowanych procesów. Jednak, aby hiperautomatyzować firmy, potrzebne są do tego odpowiednie narzędzia – w tym przede wszystkim platformy workflow, zwane również platformami DPA (Digital Process Automation), inteligentny OCR działający w oparciu o uczenie maszynowe (ML) oraz boty RPA.

SILESIA FLESZ NAJNOWSZE VIDEO

W jaki sposób hiperautomatyzacja wspiera kompleksową automatyzację?

Zamiast automatyzować pojedyncze procesy lub zadania w odosobnieniu poprzez wdrażanie botów RPA, hiperautomatyzacja może zapewnić kompleksową automatyzację procesów.

RPA może służyć do naśladowania ludzkich zachowań, podczas gdy sztuczna inteligencja może podejmować inteligentne decyzje na podstawie danych, przy równoczesnym działaniu platform DPA jako warstwy orkiestracji. Oznacza to, że niektóre procesy mogą stać się całkowicie pozbawione potrzeby ingerencji ludzkiej, dzięki platformom do automatyzacji procesów cyfrowych, które wykorzystywane są jako centrum zarządzania pozostałymi technologiami.

Korzyści z hiperautomatyzacji

Łącząc mocne strony wielu rozwijających się technologii, hiperautomatyzacja oferuje elastyczność i automatyzację tam, gdzie nigdy wcześniej nie była możliwa. Na przykład przy nieudokumentowanych procesach, które opierają się na nieustrukturyzowanych danych wejściowych.

W czym pomoże hiperautomatyzacja Twojej organizacji?

  • Przyspieszy proces transformacji cyfrowej poprzez automatyzację coraz bardziej złożonych procesów.
  • Stworzy inteligentną, cyfrową siłę roboczą, która może integrować się z różnymi zewnętrznymi aplikacjami, działać na danych ustrukturyzowanych i nieustrukturyzowanych, analizować  te dane i podejmować decyzje oraz odkrywać procesy (process mining) i nowe możliwości automatyzacji.
  • Zautomatyzuje przepisy, zasady i czynniki ryzyka, ułatwiając w ten sposób zgodność z przepisami
  • Umożliwi większą produktywność i łatwiejsze podejmowanie strategicznych decyzji biznesowych.

Hiperautomatyzacja przy wykorzystaniu JobRoutera

Zanim jeszcze pojawiło się określenie hiperautomatyzacji, system JobRouter jako platforma DPA, został wzbogacony o moduły niezbędne do totalnej automatyzacji przedsiębiorstw,, w tym przede wszystkim JobRPA (moduł oparty o rozwiązania RPA Automation Anywhere), IDR (Intelligent Data Regognition) czy klasyfikator oparty o uczenie maszynowe (ML). System JobRouter został wdrożony w blisko 2000 przedsiębiorstw na całym świecie. Dzięki zebranym danym o potrzebach użytkowników systemu, JobRouter szybko przekształcił się w platformę hiperautomatyzacji. Dostępne w niej moduły do automatyzacji procesów, uczenia maszynowego – przy analizie treści, obrazów i danych (moduł IDR) oraz botów w module JobRPA, umożliwiają kompleksowe podejście do hiperautomatyzacji.

Jako zespół wdrożeniowy, z przyjemnością obserwujemy coraz wyższe wymagania naszych klientów co do automatyzacji nie tylko ścieżek przepływów, ale każdej najmniejszej czynności jak automatyczna analiza treści, dokumentów, danych, wprowadzanie danych do systemów trzecich, czy każdego innego manualnego zadania. Cieszymy się że platforma JobRouter, na którą postawiliśmy, odpowiada na wszystkie te potrzeby naszych klientów” – wypowiedział się Michał Galas , CEO firmy e-MSI, oficjalny dystrybutor i partner JobRouter AG w Polsce.

źródło: artykuł partnera

reklama

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button