SportWiadomość dnia

Hokeiści GKS Tychy zajęli 3 miejsce w finale Pucharu Kontynentalnego w Rouen. Brązowy medal Pucharu Kontynentalnego dla GKS Tychy [ZDJĘCIA, WIDEO]

Po raz kolejny wynik meczu Rouen Dragons okazał się korzystny dla zawodników GKS Tychy. Podopieczni trenera Sejby osiągnęli historyczny sukces i zajęli trzecie miejsce w wielkim finale Pucharu Kontynentalnego. Dzięki zwycięstwu Rouen Dragons nad Herning Blue Fox 4:0, tyszanie mogą się cieszyć z trzeciego miejsca w finale Pucharu Kontynentalnego. Mistrzowie Polski wygrali we francuskim Rouen z Herning Blue Fox 2:1, następnie nieznacznie ulegli gospodarzom 5:6 i ostatniego dnia przegrali z włoskim Asiago Hockey 2:4. Tyszanie tym samym zapisali się w historii polskiego hokeja, bowiem jako pierwsza polska drużyna sięgnęli po medal Pucharu Kontynentalnego.