AlarmRegionWiadomość dnia

Horror na drogach! Atak zimy w województwie śląskim! Wielkanoc będzie biała! [Aktualizacja]

Pada już od godzin nocnych. I padać dzisiaj będzie. W górach i centralnej części województwa śląskiego śnieg i śnieg z deszczem, w północnych rejonach Śląska – deszcz. Śnieg i zima znowu zaskoczyły drogowców. Jak informują nas kierowcy – praktycznie nieprzejezdna jest droga Rybnik-Wodzisław, czyli tranzytówka wiodąca od autostrady A1 do czeskiej granicy. Droga jest nieodśnieżona i nieposypana, z podjazdami nie radzą sobie TIRy, tworzą się korki.

ZDJĘCIA – ZOBACZ JAK WYGLĄDA KOLEJNY ATAK ZIMY TEJ WIOSNY NA ŚLĄSKU!

Wolno jeździmy także po drogach Rudy Śląskiej, gdzie także rano nie było sprzętu odśnieżającego. Do tragicznego wypadku doszło w Sosnowcu, gdzie na ulicy Zuzanny  dachowało auto, które uderzyło jeszcze w słup – nie żyje jedna osoba. Drugie dachowanie miało miejsce na ulicy Piłsudskiego. Od rana na drogach województwa śląskiego doszło do 105 kolizji i wypadków. Utrudnienia także we Wrzosowej. Na DK 1 doszło do kolizji i ruch w stronę Katowic jest utrudniony.

Wypadki także w Katowicach – drogówka „sprząta” kolizje i wypadki, do jakich doszło na ulicach Bocheńskiego, Miarki i Warszawskiej. Jak informuje dyżurny stanowiska kierowania śląskiej drogówki, policyjne patrole prowadzą aktualnie (11.00) czynności przy 39 wypadkach i kolizcjach!

Czy pogoda się zmieni? Zdaniem synoptyków – do Świąt Wielkanocnych nieznacznie. Dopiero pod wieczór opady na Śląsku zaczną zaniknąć. Wysoko w Beskidach przez cały dzień należy się spodziewać opadów śniegu i śniegu z deszczem.

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close