KrajKultura i rozrywkaRegion

Idealna sala weselna poszukiwana – jakiej wielkości powinna być?

Wybór oraz rezerwacja sali weselnej to jedna z najważniejszych decyzji, które musi podjąć każda para planująca ślub. W każdej miejscowości działa wiele lokali weselnych, które różnią się nie tylko lokalizacją, wystrojem i ceną tzw. talerzyka, ale także rozmiarem. Wielkość sali weselnej ma kolosalne znaczenie, gdyż od jej rozmiarów zależy komfort gości, klimat zabawy, a także wygląd pamiątkowych zdjęć.

 

Rozmiar sali weselnej a liczba planowanych gości

Sale weselne to lokale o bardzo zróżnicowanej powierzchni. Wśród nich znajdują się zarówno małe, kameralne salki, które idealnie sprawdzą się na skromne wesele w gronie najbliższych, jak i wielkopowierzchniowe lokale, na których jednocześnie może bawić się 200 a nawet więcej gości. Kluczową kwestią do określenia pożądanej wielkości sali weselnej jest wskazanie liczby gości, którzy prawdopodobnie zjawią się na naszej zabawie weselnej. Jest to o tyle trudne zadanie, że sale weselne są rezerwowane z dość dużym wyprzedzeniem. Sporządzenie wstępnej listy gości pozwoli jednak z przybliżeniem określić, czy poszukujemy raczej niewielkiej sali, czy też może powinniśmy skupić się na dużych, przestronnych lokalach.

Wstępne podliczenie gości jest dużym ułatwieniem na samym starcie, gdyż pozwala wyeliminować sale, które nie spełniają naszych kryteriów wielkościowych. Narzeczeni, którzy zdecydowali się na organizację skromnego przyjęcia weselnego, powinni więc skupić się głównie na salach weselnych zlokalizowanych przy przytulnych restauracjach, hotelach lub innych tego typu obiektach – w większości przypadków oferują one mniejsze lokale, idealne na organizację kameralnej zabawy weselnej. Domy weselne, pałacyki i dworki z kolei będą z reguły dysponowały większą powierzchnią sal weselnych.

Dlaczego wielkość sali weselnej ma znaczenie?

Wiele osób sądzi, że im większe sale weselne, tym lepsza i bardziej komfortowa zabawa. Nie jest to niestety prawda – wystarczy sobie wyobrazić sytuację, kiedy na wielkiej sali o powierzchni 200 m2 bawi się zaledwie kilkunastu gości. Po pierwsze, wygląda to niezbyt dobrze sprawiając wrażenie, że część gości opuściła przyjęcie przed czasem, a po drugie nieestetycznie prezentuje się na zdjęciach. Aby uniknąć takiej sytuacji, reguła jest bardzo prosta – zawsze należy starać się wybierać nieco mniejszą salę weselną w stosunku do liczby planowanych gości. Pozwoli to uzyskać pożądany efekt wizualny zapełnienia sali gośćmi oraz braku problemów na wypadek, gdyby niektórzy z nich nie mogli zjawić się na naszej zabawie.

Znaczącym ułatwieniem w poszukiwaniu sali weselnej o pożądanej wielkości jest obecność portali weselnych. Są to specjalne strony www stworzone w celu ułatwienia organizacji ślubu i wesela, które gromadzą w jednym miejscu wszystkie najważniejsze usługi ślubno-weselne, w tym także sale weselne. Wszystkie oferty podzielone są na czytelne kategorie i można je filtrować na podstawie określonych, istotnych dla nas kryteriów, w tym rozmiarów sali, lokalizacji, dodatkowych usług oraz ceny talerzyka. Opinie użytkowników portalu z kolei pozwalają ocenić, czy dana oferta jest warta naszego zainteresowania, czy też może bardziej opłaca się szukać dalej.

Partnerem artykułu jest portal ślubny Wesele z Klasą z oferujący: sale weselne – więcej na WeselezKlasa.pl.

 

źródło: artykuł partnera
Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close