Kategoria

Igrzyska Olimpijskie Londyn 2012: Najwięcej medali dla Rosji; Polska na 20. miejscu

Australijczycy, tworząc ten swoisty ranking sportowych potęg, oparli się na rezultatach ubiegłorocznych mistrzostw świata, konkursów Pucharu Świata, innych najważniejszych zawodów oraz światowych listach wyników za 2010 rok w dyscyplinach olimpijskich. Na tej podstawie autorzy raportu prognozują, że Rosja zdobędzie w Londynie 97 medali, Stany Zjednoczone – 94, a Chiny – 93. Gospodarze imprezy – Brytyjczycy – uplasują się w klasyfikacji medalowej na 4. miejscu z 48 medalami, czyli większą ich liczbą niż Niemcy (47), Francuzi (45), Japończycy (43) i Australijczycy (42).

Jako ostatni kraj objęty rankingiem, na 20. miejscu znaleźli się Polacy, którzy – według Australijskiego Komitetu Olimpijskiego – zdobędą w przyszłorocznych igrzyskach 13 medali. To zasługa dobrych występów w ubiegłorocznych zawodach między innymi: ciężarowców, kajakarzy i lekkoatletów.

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close