reklama
Wiadomość dniaZdrowie

Ile kosztuje recepta online – oto sposób, by ją zamówić [ARTYKUŁ SPONSOROWANY]

reklama

Możliwość zamówienia recepty online przez internet stało się dla wielu osób sposobem na przetrwanie pandemii w dobrym zdrowiu i samopoczuciu. Jednak ta nowoczesna opcja nie jest oczywista dla wielu osób, które nie wiedzą, w jaki sposób można zdobyć elektroniczną receptę. W tym artykule dowiesz się, ile należy zapłacić za receptę elektroniczną i w jaki sposób ją otrzymać na korzystnych warunkach.

 

 

reklama

E-recepta – ile kosztuje jej zdobycie

SILESIA FLESZ NAJNOWSZE VIDEO

Ceny prywatnej wizyty u lekarza wahają się od 150 do nawet 400 złotych za tak zwane wizyty profesorskie, które najczęściej odbywają się w dużych miastach. Do tego należy doliczyć czas na dojazd do gabinetu oraz powrót, często przekraczający godzinę w jedną stronę. Nierzadko pomimo podjętego wysiłku nie można liczyć na wyczerpującą rozmowę z lekarzem, który nie ma czasu dla pacjenta. Na szczęście istnieje tańsza alternatywa – e-recepta online za kilkadziesiąt złotych, dostępna z każdego miejsca w Polsce.

Na czym polega zamawianie recept online

To proste – na portalu Nasza Recepta wystarczy wypełnić prosty formularz, aby otrzymać receptę online. W ten sposób można zamówić na przykład tabletkę dzień po, recepta online zostaje przysłana SMS-em po pięciu minutach. E-recepta online może więc stanowić ratunek w podbramkowych sytuacjach, gdy zabraknie jakiegoś leku. Recepty online są dostępne również dla osób mieszkających w małych miejscowościach i na wsiach, gdzie występują trudności z dostępem do lekarza.

E-recepty rozwiązują problem braku dostępności do lekarza

Wiele osób w Polsce choruje przewlekle i potrzebuje stale przyjmować jeden, a czasem kilka leków. Często wymaga to regularnych wizyt u wielu specjalistów, nie każdy radzi sobie w takiej sytuacji. E-recepta może stanowić ratunek wtedy, gdy lek się kończy. Nawet jeśli nie mamy już leków na następny dzień, w ten sposób możemy je szybko zdobyć.

Recepty online szturmem podbijają Polskę

Zostały wprowadzone na przełomie 2019 i 2020 roku, początkowo z problemami, jednak ostatecznie uratowały wielu Polaków w czasach pandemii. Dostęp do telekonsultacji z każdego miejsca w Polsce i na świecie sprawił, że pomimo zamkniętych przychodni, można było szybko zdobyć lek. Problemem okazał się jednak utrudniony dostęp do lekarzy pierwszego kontaktu i specjalistów, do których ciągnęły się kolejki. W związku z tym wielu Polaków zaczęło szukać specjalistów w internecie.

Wizyta lekarska nie jest już konieczna do otrzymania recepty elektronicznej

Według badania Pulsu Medycyny ponad połowa Polaków wybiera się do lekarza tylko w sprawie konkretnej dolegliwości, poza tym unika wizyt. Jedną z przyczyn tego może być utrudniony dostęp do państwowej służby zdrowia, gdzie kolejki do specjalistów sięgają czasem wielu miesięcy. Na szczęście obecnie nie jest już wymagana wizyta lekarska, aby otrzymać receptę na potrzebny lek np. antybiotyk. W dłuższej perspektywie może to poprawić stan zdrowia Polaków, którzy nie będą przerywać kuracji lekami z powodu kolejek do swojego lekarza.

Wielu Polaków wciąż wykazuje sceptyczne podejście do recept online

Ostatni rok zmusił Polaków do poznania nowej formy realizacji recepty w aptece, wrażenia okazały się w większości pozytywne. Dzięki niej wiele Polek zdobyło tabletkę dzień po, recepta online pozwoliła na jej zakup nawet w miejscowościach bez lekarza. Niektórzy dalej zastanawiają się nad e-receptą, ile kosztuje jej uzyskanie. Mamy nadzieję, że niniejszy artykuł rozjaśnił, chociaż część wątpliwości na ten temat.

 

[ARTYKUŁ SPONSOROWANY]

źr: inf.pras.partnera

reklama

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button