KrajRegion

Ile kosztuje wypożyczenie samochodu w Polsce?

Wypożyczanie auta staje się coraz popularniejsze. Z jakimi kosztami się wiąże? W tym artykule opisujemy koszty wynajmu najpopularniejszych typów samochodów.

 

Podróż do innego miasta pociągiem lub samolotem, optymalizacja domowego budżetu poprzez rezygnację z utrzymania własnego auta lub awaria pojazdu… To tylko niektóre z czynników, które skłaniają nas do skorzystania z oferty wypożyczalni samochodów. Na taki krok decydujemy się tym chętniej, że ceny wynajmu są dziś naprawdę atrakcyjne i przyjazne właściwie dla każdego portfela. Ile konkretnie zapłacimy jednak w związku z wypożyczeniem auta? Jakie są różnice w cenie wynajmu pojazdów z poszczególnych segmentów?

Ceny wypożyczenia auta. Segmenty A, B i C

Jak możemy dowiedzieć się z artykułu „Jakie samochody wypożyczamy najchętniej na lotnisku Katowice – Pyrzowice?” największym zainteresowaniem w wypożyczalniach cieszą się małe i średniej wielkości samochody, któremu bez problemu możemy poruszać się po mieście i nawet w zatłoczonej metropolii łatwo znajdziemy miejsce do parkowania. Za takim wyborem przemawiają również względy finansowe. Dla przykładu – dobra wypożyczenia Hyundaia I20 to koszt zaledwie 69 złotych. Nieco większego I30 wynajmiemy zaś za 79 złotych.

Ile kosztuje wynajem samochodu klasy średniej?

Nieco rzadziej klienci wybierają auta klasy średniej. Jest to wynikiem przede wszystkim mniejszej praktyczności takich samochodów na miejskich ulicach. Zdarza się jednak, że pojazdy z segmentu będą najlepszym rozwiązaniem – na przykład w podróży biznesowej lub podczas rodzinnych wakacji. Ile kosztuje wynajęcie takiego samochodu? Za dobę korzystania z Mazdy 6 w wypożyczalni carfree.pl zapłacimy od 130 do 200 złotych. Ceny podobnie kształtują się również w segmencie SUV-ów. Dobowy wynajem Nissana Qashqaia to wydatek od 130 do 190 złotych.

Koszt wypożyczenia auta dostawczego

Nieco inaczej sprawa wygląda, jeśli chodzi o auta dostawcze, bo wśród nich są zarówno stosunkowo małe pojazdy, jak i modele o DMC 3,5 tony. W pierwszym przypadku zapłacimy od 120 (jeżeli wybierzemy Citroena Berlingo lub Peugeota Partnera) za dobę. Nieco ponad 200 złotych wydamy, decydując się na Citroena Jumpera, Peugeota Boxera lub podobny model.

 

źródło: artykuł partnera
Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close