Sport na świecie

IO: Kolejna medalowa szansa Kowalczyk; Majdić wycofała się

Polska zawodniczka o godzinie 22. czasu polskiego wystartuje w biegu techniką klasyczną. Oprócz biegaczki z Kasiny w wyścigu zobaczymy: Sylwie Jaśkowiec, Kornelia Marek, Paulina Maciuszek.

Natomiast brązowa medalistka olimpijska w narciarskim sprincie Petra Majdić wycofała się z igrzysk w Vancouver. Słoweńska biegaczka zdecydowała się na taki krok z powodu kontuzji.

Petra Majdić, podczas treningu poprzedzającym środowy sprint, na ostrym zakręcie wypadła z trasy i wpadła do rowu. Na początku badania nie wykazały poważniejszych obrażeń. Petra Majdić wystartowała w biegu sprinterskim i zajęła w nim trzecie miejsce. Dokładne badania lekarskie przeprowadzone po rywalizacji w sprincie wykazały jednak, że Słowenka ma złamane cztery żebra oraz uszkodzoną opłucną.

W opinii ekspertów Słowenka była jedną z głównych faworytek do zdobycia medalu w pozostałych konkurencjach biegowych na Igrzyskach w Vancouver- rywalizacji w biegu łączonym oraz wyścigu ma 30 kilometrów techniką klasyczną.

O godzinie 19. również w Whistler rozpoczną się kwalifikacje do sobotniego konkursu skoków na obiekcie HS140. W kwalifikacjach wezmą udział Adam Małysz, Stefan Hula, Kamil Stoch i Krzysztof Miętus.

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zobacz również

Close
×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close