Sport na świecie

Ireneusz Jeleń: o powołaniach decyduje selekcjoner

Niespełna 28-letni Jeleń po raz ostatni zagrał w drużynie narodowej w sierpniu 2008 roku w towarzyskim spotkaniu z Ukrainą (0:1). Później był pomijany przez selekcjonera Leo Beenhakkera, który powołał go jednak na dwa najbliższe mecze w eliminacjach mistrzostw świata z Irlandią Północną w Belfaście (28 marca) i San Marino w Kielcach (1 kwietnia).

„Nie chcę rozmawiać o tym, dlaczego tak długo nie było mnie w reprezentacji. Takie rozważania nie mają większego sensu. Najprostsza odpowiedź jest taka, że o powołaniach decyduje tylko i wyłącznie selekcjoner Leo Beenhakker, a skoro nie widział mnie w kadrze, to musiałem się z tym pogodzić. Bardzo się jednak cieszę, że teraz dostrzegł moją dobrą formę, bramki zdobywane na francuskich boiskach i wysłał powołanie”-powiedział Ireneusz Jeleń, który w niedzielę zdobył siódmego gola w obecnym sezonie Ligue 1, a ekipa Auxerre pokonała w Lyonie Olympique 2:0.

„Sprawiliśmy sensację, bo Lyon przegrał u siebie po raz pierwszy w tym sezonie. Co mogę powiedzieć o swojej grze? Cóż, jestem zdrowy, solidnie trenuję, więc na formę nie narzekam. Co więcej, czuję się coraz lepiej i moja dyspozycja idzie w górę. Mam nadzieję, że udowodnię to w najbliższym spotkaniu ligowym z Le Mans, a później na zgrupowaniu i w meczach reprezentacji” – dodał.

Jeleń grał w Lyonie przez 74 minuty i tuż przed przerwą wpisał się na listę strzelców. W dzienniku „l’Equipe” wyższą notę od niego otrzymał tylko zdobywca drugiej bramki, Duńczyk Thomas Kahlenberg.

„Trener Jean Fernandez od jakiegoś czasu wystawia mnie jako napastnika. Dobrze się czuję w tej roli i jestem skuteczny. Po powrocie na boisko po kontuzji w sześciu meczach zdobyłem cztery bramki, co jest chyba niezłym osiągnięciem?” – zaznaczył polski piłkarz.

„Przez kontuzję straciłem sporo meczów, więc sądzę, że mój dorobek mógłby być naprawdę niezły” – przyznał.

W większości z 19 meczów, jakie rozegrał w drużynie narodowej występował na prawej stronie pomocy. „Nie będę wybierał sobie pozycji, zresztą na obu czuję się bardzo dobrze” – podkreślił i dodał, że mimo kontuzji Pawła Brożka czy długiej przerwy w grze Jakuba Błaszczykowskiego nie czuje się pewniakiem do gry przeciw
Irlandii Płn. i San Marino.

„Po pierwsze są jeszcze inni zawodnicy, których trener Beenhakker powołuje częściej niż mnie, a po drugie – taktyka. Nie wiem czy selekcjoner znajdzie dla mnie miejsce w ustawieniu, które przygotuje. Mogę tylko przyznać, że ochotę do gry mam wielką” – stwierdził Ireneusz Jeleń.

Jego zdaniem, polską reprezentację w Belfaście czeka ciężka przeprawa. „Wszystkie drużyny z Wysp Brytyjskich są niewygodnymi rywalami i trzeba sporego wysiłku, by je pokonać. Wydaje się jednak, że Polska ma lepszych piłkarzy niż Irlandia Północna i jeśli zagramy „swoje”, to powinniśmy sobie poradzić. Sześć punktów w dwóch najbliższych meczach to cel możliwy do zrealizowania” – dodał.

Jeleń podkreślił, że tuż po następnym meczu ligowym z Le Mans zacznie myśleć wyłącznie o reprezentacji. Na zgrupowanie przyjedzie wspólnie z innym zawodnikiem AJA – Dariuszem Dudką.

„Swoimi bramkami otworzyłem Darkowi miejsce do składu, choć mówiąc poważnie, to skorzystał na kontuzji jednego z obrońców. Trener dał mu szansę, a on ją wykorzystał. W Lyonie zagrał naprawdę dobrze, zresztą we wcześniejszych meczach też był silnym punktem drużyny. Mam nadzieję, że Fernandez nadal będzie stawiał
na nas obu” – zakończył Ireneusz Jeleń.

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zobacz również

Close
×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close