KrajRegionWiadomość dnia

Jak kupują Polacy? Coraz więcej nas wybiera sklepy internetowe

Coraz więcej Polaków wybiera zakupy przez internet. Według badania przeprowadzonego przez Agencję Freebee już 48% polskich internautów robi zakupy przez Internet. Wygoda i oszczędność czasu, to najczęściej wymieniane przez Polaków zalety zakupów online. Wielu z nas zauważa również zdecydowane różnice w cenach produktów na korzyść tych, zakupionych przez sieć.

 

Przemierzając sklepowe półki często kupujemy rzeczy pod wpływem impulsu. Radość z nowej koszulki z logiem ulubionego zespołu rockowego jest ogromna, nasz portfel cieszy się jednak zdecydowanie mniej. Siedząc na wygodnej kanapie przed ekranem laptopa mamy możliwość przemyślenia naszego wyboru i przede wszystkim porównania cen w różnych ze sklepów internetowych.

Tu pojawia się druga zaleta zakupów online – dostęp do ogromnej ilości produktów, za pomocą jednego kliknięcia myszki. Jest to walor, którego nie wykorzystamy przy zakupie masła, za to kupując nowy telefon komórkowy owszem. Mamy szanse porównać wszystkie specyfikacje, zobaczyć recenzje wideo, przeczytać opinie użytkowników i wybrać ten odpowiedni. Co ważne, nie będzie nam w tym przeszkadzał nachalny sprzedawca! Sami, według własnych preferencji.

Idąc alejkami galerii handlowych nasze oczy przyciągają tabliczki z napisami WYPRZEDAŻ/SALE/OBNIŻKA CEN. Dużo chętniej wchodzimy wtedy do danego sklepu, z największym procentem poprzedzonym minusem. A gdyby tak zebrać tabliczki wielu sklepów i przenieść na jedną stronę internetową? Niestety, nie jest to nasz autorski pomysł, ktoś już na to wpadł!

AleRabat.com, czyli platforma skupiająca dziesiątki tysięcy kuponów rabatowych do sklepów online. Pewnie znacie sklepu typu Zalando, 4F, Empik czy MediaMarkt. Kupując za pomocą AleRabat, będziecie pewni, że nie przepłacicie!

Wybraliśmy już wymarzony produkt, zapłaciliśmy ciężko zarobione pieniądze i czekamy… Niewątpliwie zaletą sklepów stacjonarnych jest fakt, że zakupiony towar otrzymujemy od razu. Na ten zakupiony drogą internetową musimy poczekać, za to sposób dostarczenia jest bardzo wygodny. Firmy kurierskie prześcigają się wzajemnie z czasem dostarczenia, ceną usługi, co korzystnie wpływa na wygodę konsumenta. Zakupując towar przed 12.00 często cieszymy się nim już następnego dnia!

Tendencja wzrostowa na korzyść sklepów internetowych jest zjawiskiem, które towarzyszy nam już od lat. Wielu z nas wybiera jednak tradycyjne formy sprzedaży, szczególnie kupując towary pierwszej potrzeby. A Ty jaką formę zakupów wolisz?

 

(artykuł sponsorowany/MP)

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close