Zdrowie

Jak myć zęby szczoteczką soniczną?

Piękny uśmiech jest marzeniem wielu z nas. Co ważne, możemy w prosty sposób osiągnąć ten cel, przykładając się do zachowania właściwej higieny jamy ustnej – od tego bowiem zależy, czy nasze zęby i dziąsła będą w dobrej kondycji. Do podstawowych czynności, zapobiegających rozwojowi próchnicy oraz innych chorób w tym obszarze, należą systematyczne mycie zębów i inne zabiegi, które pozwalają na pozbycie się nieczystości zarówno z płytki nazębnej, jaki i pozostałych zakamarków. Jak zatem właściwie zadbać o zdrowie jamy ustnej?

 

Jak prawidłowo zadbać o zdrowie i piękno swoich zębów?

Przede wszystkim, należy skupić się na właściwej higienie jamy ustnej. Dzięki codziennemu podejmowaniu kilku kroków, możemy w prosty sposób skutecznie chronić zęby i dziąsła przed szkodliwymi czynnikami oraz rozwojem niekiedy niebezpiecznych chorób bądź stanów zapalnych. Warto pamiętać, by dobre nawyki praktykować co najmniej dwa razy dziennie – rano po śniadaniu oraz wieczorem, tuż przed snem. Czego zatem nie powinno zabraknąć w naszej rutynowej pielęgnacji?

Mycie zębów – szczotkowanie to podstawowa czynność, która w dokładny sposób pozbywa się wszelkich zanieczyszczeń, zalegających na powierzchni płytki nazębnej. Aby osiągnąć jak najlepsze efekty, warto porzucić szczoteczkę manualną na rzecz elektrycznej bądź sonicznej. Nowoczesne szczotki posiadają wiele inteligentnych trybów, w tym kontrolę nacisku chroniącą nas przed niechcianymi podrażnieniami oraz możliwość indywidualnego doboru programu czyszczenia. Ponadto, szczoteczki soniczne cechują ruchy wymiatające, co zapewnia dokładne pozbycie się resztek pożywienia nawet z trudno dostępnych miejsc;

Nitkowanie przestrzeni międzyzębowych – w tym celu wykorzystujemy specjalne nici dentystyczne, których rolą jest dokładne oczyszczenie wszelkich zakamarków pomiędzy zębami oraz utrzymanie w czystości kieszonek zębów, które umiejscowione są pod dziąsłem;

Płukanie jamy ustnej – zwieńczenie powyższych czynności powinno stanowić wypłukanie ust specjalistycznym płynem. Na rynku można znaleźć ich wiele rodzajów, w tym antybakteryjne, łagodzące podrażnienia oraz ściągające, dzięki czemu łatwo można dobrać odpowiedni produkt do stanu swoich zębów i dziąseł.

Jak należy myć zęby szczoteczką soniczną?

Szczoteczki soniczne, dzięki zastosowaniu zaawansowanych technologii, stanowią najlepszą alternatywę dla szczoteczek elektrycznych, a tym bardziej manualnych. Ich atutem jest praca na zasadzie wytwarzania fal dźwiękowych, przez co włosie porusza się w sposób wymiatający, zapewniając najdokładniejsze efekty czyszczące. Ponadto, ich stosowanie jest także dużo bezpieczniejsze dla szyjek zębowych oraz szkliwa, gdyż mimo intensywnego czyszczenia, są one niezwykle delikatne. Duży wybór szczoteczek sonicznych znajdziemy w sklepie marki Oclean pod adresem https://oclean.pl – w sklepie znajdziemy kilka modeli o różnym stopniu zaawansowania w bogatej kolorystyce, dzięki czemu każdy znajdzie odpowiednią szczoteczkę dla siebie.

Jak jednak używać szczoteczki sonicznej, by zapewnić jak najlepszą higienę jamie ustnej? Jest to dużo prostsze, niż w przypadku szczotki manualnej. Na zwilżone wodą włosie należy zaaplikować  niewielką ilość pasty do zębów. Następnie wystarczy umiejscowić główkę szczoteczki na zębie i przytrzymać przez ok. 10-15 sekund, powtarzając czynność na kolejnych zębach. Ostatnim krokiem powinno być oczyszczenie języka, które można wykonać szczoteczką przeznaczoną specjalnie do tego celu.

Systematyczne stosowanie się do powyższych rad z pewnością pozwoli zadbać nam o zdrowie jamy ustnej, jednak mimo wszystko powinniśmy pamiętać o regularnych wizytach u stomatologa. Pozwoli to dodatkowo zapobiegać rozwojowi próchnicy oraz innych schorzeń, poprzez ich wczesne wykrycie.

źródło: artykuł partnera
Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close