KrajKultura i rozrywkaRegion

Jak stworzyć stronę internetową w WordPress

Współcześnie najbardziej popularnym systemem CMS do tworzenia stron jest WordPress. Nic w tym dziwnego, system ma duże możliwości, wiele szablonów i wtyczek o różnych funkcjonalnościach, a tworzenie stron WordPress nie jest trudne i może to zrobić nawet ktoś bez większej wiedzy programistycznej.

 

Duże możliwości WordPressa

Strony WordPress mogą być małymi stronami informacyjnymi, ale mogą być również rozbudowanymi witrynami, czy nawet sklepami internetowymi. Wszystko zależy tak naprawdę od fantazji twórcy, WordPress daje bowiem niezliczone możliwości, dzięki rozbudowanej społeczności, która stale tworzy nowe rozwiązania w postaci wtyczek, szablonów. Dzięki takim opcjom jak buildery stronę może zbudować nawet laik, który ma poczucie estetyki, lecz nie posiada wiedzy programistycznej. Strona WordPress jest również przyjazna pod kątem pozycjonowania i można w łatwy sposób zoptymalizować ją pod kątem algorytmów wyszukiwarek.

Sprawdź koniecznie ten poradnik: https://siriuspro.pl/wordpress-tworzenie-strony-krok-po-kroku

Jak zainstalować WordPressa?

Przed rozpoczęciem budowy strony WordPress musimy najpierw ściągnąć pliki konfiguracyjne, które spakowane są w paczkę instalacyjną. Po pobraniu plików następnie trzeba umieścić je bezpośrednio na hostingu WordPress poprzez protokół FTP, w katalogu publicznym, czyli głównym katalogu na serwerze, który najczęściej określany jest mianem „public_html”. Następnym krokiem jest utworzenie bazy danych, w której przechowywane będą wszystkie dane. Bazę danych należy utworzyć w panelu hostingowym, a dane do bazy zapisać w notatniku, będą one bowiem potrzebne w kolejnym kroku.

Sprawdź darmowe motywy i szablony WordPress 2020/2021.

Gdy tylko uda się otworzyć bazę można przejść do uruchomienia instalatora WordPressa. Na samym początku ukaże się nam strona powitalna instalatora, następnie zaś musimy uzupełnić kilka informacji odnośnie bazy danych, którą wcześniej utworzyliśmy. Aby uzyskać poprawne połączenie z bazą danych, należy podać pola takie jak: nazwa bazy danych, nazwa użytkownika, hasło, adres serwera bazy danych i prefiks tabel (domyślnie prefiksem jest „wp_”). Gdy podamy te dane możemy przejść do następnego kroku, w którym uzupełniamy następujące informacje: tytuł witryny, nazwa użytkownika, hasło i adres e-mail. Obowiązkowym jest również zaznaczenie opcji indeksowania strony, żeby pojawiała się ona w wyszukiwarkach i mogła być pozycjonowana. Na samym końcu przechodzimy do panelu WordPressa i możemy zająć się budową strony.

Strona WordPress jest możliwa do budowania samodzielnie. Można to robić od razu na właściwym serwerze, ale jeszcze inni stosują inną, bardziej zaawansowaną metodę, czyli stronę budują na serwerze roboczym, a po jej skończeniu dokonują migracji na właściwy serwer. Jest to zdecydowanie bardziej profesjonalna metoda, gdyż budowa nie jest przeprowadzana bezpośrednio „na produkcji”, jednak wymaga ona podstawowej wiedzy na temat migracji strony opartej o CMS WordPress.

Przeczytaj więcej o WordPressie na blogu Sirius Pro.

 

źródło: artykuł partnera
Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

1 thought on “Jak stworzyć stronę internetową w WordPress”

  1. To prawda. Tworzenie stron na WordPress to najlepsze rozwiązanie dla samodzielnego twórcy. Dostępne jest ogromne wsparcie społeczności, oraz masa rozszerzeń.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close