Kultura i rozrywka

Jak szybko i sprawnie wybrać wymarzoną suknię ślubną?

Wybór sukni ślubnej to wspaniałe przeżycie, o którym większość kobiet marzy już od dziecka. W praktyce często okazuje się, że nie jest to tak łatwe i przyjemne zadanie, jakby się wydawało. Mnogość dostępnych w sprzedaży kreacji, pośpiech oraz kolejne przymiarki mogą skutecznie pozbawić nas radości z tych wyjątkowych chwil. Wystarczy wiedzieć, jak przygotować się do wyboru i zakupu wymarzonej kreacji, aby cały proces przebiegał sprawnie, szybko i po naszej myśli. O czym warto pamiętać planując zakup sukni ślubnej?

 

Kiedy zacząć rozglądać się za idealną suknią ślubną?

Wiele przyszłych panien młodych wręcz nie może się doczekać chwili, kiedy po raz pierwszy odwiedzą salon sukien ślubnych w poszukiwaniu wymarzonej kreacji. Większość sądzi, że w zakresie terminu panuje pełna dowolność – wystarczy, że na kilka miesięcy przed planowanym ślubem odwiedzą pierwszy z brzegu salon w mieście i w ciągu kilkunastu minut zamówią konkretną kreację. To duży błąd, który może kosztować nas sporo nerwów, stresu i niepotrzebnych rozterek. Do zakupu sukni ślubnej warto się bowiem dobrze przygotować oraz zaplanować poszczególne etapy tego procesu.

Pierwsze przygotowania do zakupu sukni warto poczynić tuż po zaręczynach. Jest to doskonały czas, aby na spokojnie zacząć przeglądać zdjęcia ślubnych kreacji w internecie, zaopatrzyć się w katalogi mody ślubnej i prasę branżową, szukać inspiracji na portalach dedykowanych modzie weselnej, w tym oglądać suknie ślubne na Twojasuknia.pl, a nawet pokusić się o odwiedzenie targów mody ślubnej, gdzie poznamy bieżące trendy. Najciekawsze propozycje warto zachować w postaci zdjęć i zrzutów ekranu w dedykowanym folderze. Wszystko to pozwoli określić, jakie fasony najbardziej trafiają w nasze gusta i jakiej konkretnie kreacji poszukujemy.

Pierwsza wizyta w salonie sukien ślubnych – na kiedy ją zaplanować?

Okres ok. pół roku przed ustaloną datą ślubu to najlepszy moment na pierwszą wizytę w salonie sukien ślubnych. Warto zadzwonić do wybranego salonu i umówić się na konkretną godzinę, gdyż da nam to pełną uwagę obsługi oraz pozwoli na spokojnie zapoznać się z dostępną ofertą. Na pierwszą wizytę możemy wybrać się zarówno same, jak i w towarzystwie bliskiej osoby – mamy, przyszłej teściowej, przyjaciółki lub siostry. W tym dniu warto postawić na delikatny makijaż, a najlepiej całkowicie zrezygnować z podkładu i kosmetyków kolorowych, które mogą zabrudzić białe kreacje wybrane do przymiarki. Do salonu warto zabrać ze sobą przykładowe zdjęcia sukien, które najbardziej nam się podobają oraz poprosić o pokazanie podobnych do nich modeli.

Na oglądanie sukien i katalogów należy poświęcić tyle czasu, ile potrzebujemy na podjęcie właściwej decyzji. Jeśli z jakichkolwiek powodów oferta salonu nas nie satysfakcjonuje lub nie znalazłyśmy w niej wymarzonej kreacji, nie bójmy się podziękować za poświęcony czas i udać się do innego miejsca. Wybór sukni ślubnej jest jedną z najważniejszych decyzji, jakie musi podjąć każda przyszła panna młoda, powinien być więc bardzo starannie przemyślany oraz dokonany z pełnym przekonaniem, gdyż gwarantuje pełne zadowolenie z zakupu najważniejszej kreacji w życiu każdej kobiety.

Partnerem artykułu jest serwis Twoja Suknia – najmodniejsze suknie ślubne na Twojasuknia.pl

 

źródło: artykuł partnera
Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zobacz również

Close
×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close