KrajRegionWiadomość dnia

Jak wybrać odkurzacz?

Małe i duże, piorące i samojezdne, zasilane bateriami. Istnieje wiele rodzajów odkurzaczy, których zastosowanie różni się znacząco. Aby wybrać właściwy odkurzacz, musimy wziąć pod uwagę wiele aspektów naszego wnętrza, takich jak powierzchnia, ewentualne nierówności i przeszkodzi na trasie odkurzacza oraz ilość poziomów. Jaki więc odkurzacz wybrać?

 

1. Odkurzacze małe – pionowe i ręczne

2. Odkurzacze do większych powierzchni

3. Robot zrobi to za nas – odkurzacz samojezdny

Odkurzacze małe – pionowe i ręczne

Jeśli mieszkamy w kawalerce lub niewielkim mieszkaniu, inwestowanie w duży odkurzacz może okazać się zwyczajnie niepraktyczne. Dlaczego? Ponieważ przy tak małej powierzchni, wyciągnięcie sprzętu z szafy, złożenie i użycie, zajmie więcej, niż regularne zamiatanie podłogi. Tutaj, sprawdzą się przede wszystkim odkurzacze pionowe, które nie dość, że zajmują niewiele miejsca, które w takim mieszkaniu jest na wagę złota, ale istnieją także warianty bezprzewodowe – co znacznie ułatwi nam lawirowanie pomiędzy rzeczami, które tak pieczołowicie układaliśmy na odpowiednich miejscach, aby wykorzystać dostępną nam przestrzeń w jak najlepszy sposób.

Drugim wariantem, przeznaczonym raczej do samochodów lub trudnodostępnych miejsc, są odkurzacze ręczne – one także mogą mieć swoje zastosowanie w niewielkim mieszkaniu, pozwalając na zbieranie kurzu z miejsc, do których nie sięgniemy zwykłym sprzętem, a w których kurz zbiera się równie intensywnie, jak np. półki z książkami, czy szczyt szafy, komody.

Dzięki zakupowi małego odkurzacza, możemy w naszym niewielkim mieszkaniu pozostać przy minimalistycznej użyteczności za rozsądną cenę, jednocześnie oszczędzając na miejscu przechowywania sprzętu. Odpowiednio zamocowany uchwyt w szafie czy wyznaczone miejsce w pokoju, pozwoli na schowanie odkurzacza w niewidocznym, jednak łatwo dostępnym miejscu, zapewniając nam wygodę i komfort użytkowania. Przy małej powierzchni, jest to podwójnie istotne – sprzęty, które musimy upychać w szafie, a niekoniecznie tam pasują, mogą się przy tym uszkodzić – w ten sposób skracamy ich żywotność, a odkurzacze tradycyjne posiadają wiele elementów, które przy niewłaściwym użytkowaniu, mogą szybko ulec uszkodzeniu. Mały odkurzacz jest więc odpowiedzią na to, jak wybrać odkurzacz, jeśli mieszkamy w kawalerce lub niewielkim mieszkaniu.

Odkurzacze do większych powierzchni

Jak wybrać odkurzacz, jeśli mamy piętrowy dom, większe mieszkanie lub apartament, w którym mieszkają co najmniej trzy lub cztery osoby, nie licząc zwierzaków – szczególnie tych z tendencją do pozostawiania sierści na dywanie? Pies czy kot mogą umilać nam życie, jednak musimy pamiętać, że są też dodatkowym obowiązkiem – poza regularnym karmieniem i wyprowadzaniem czy też sprzątaniem kuwety, zapewniają nam więcej odkurzania. Dlatego właśnie warto zainwestować w większy odkurzacz.

Mając odpowiednią ilość miejsca, aby go przechowywać oraz komfortowo używać, większy odkurzacz z pewnością spełni swoje zadanie idealnie. Jeśli posiadamy zwierzęta, a przede wszystkim – jeśli wśród znajomych są alergicy, warto zatroszczyć się o ich bezpieczeństwo, kupując odkurzacz z dodatkowym filtrem pochłaniającym alergeny unoszące się w powietrzu. Wykorzystanie takiego sprzętu pozwoli nam na komfort i bezpieczeństwo zarówno domowników, jak i gości.

Jeśli nasze wymagania są większe i chcemy zadbać dodatkowo o nasz dywan, warto zainteresować się również odkurzaczami o funkcji prania. Odkurzacze piorące zwykle są większe z racji dodatkowych zbiorników i systemów w nich zainstalowanych, dlatego zaleca się ich zakup wyłącznie osobom, które mają odpowiednią ilość miejsca w domu, do ich przechowywania. Dodatkowe funkcje odkurzacza mogą być atutem dla osób, które posiadają dywany i wykładziny o specjalnych wymaganiach dotyczących ich czyszczenia i konserwacji – pozwolą na zajmowanie się tym samodzielnie, bez potrzeby przewożenia dywanu do specjalistycznej pralni.

Robot zrobi to za nas – odkurzacz samojezdny

Trzecim rodzajem odkurzaczy są te, które z racji niewielkich miotełek pod kadłubem i okrągłym kształtom, stały się ulubieńcami internetu. Mowa oczywiście o odkurzaczach samojezdnych. Jest to świetny produkt dla osób, które cenią sobie wygodę i potrzebują więcej czasu na inne czynności niż odkurzanie – takie roboty robią wszystko za nas. Choć technologia wciąż się rozwija, a dzisiejsze odkurzacze samojezdne radzą sobie z większością przeszkód na drodze, warto zauważyć, że wciąż są to odkurzacze przeznaczone do obsługi w mieszkaniach i domach jednopoziomowych, ponieważ nie mają możliwości wspinaczki po schodach.

Przed zakupem warto sprawdzić, czy nasza powierzchnia nie będzie sprawiała takiej maszynie dodatkowych problemów, w postaci progów, czy mebli, pod którymi mogłaby się zaklinować. Jeśli jednak jesteśmy zdecydowani na zakup takiego odkurzacza, pozwoli nam on na oszczędność czasu. Wiele z tych maszyn informuje o automatycznie rozpoczętym odkurzaniu i uczy się rozkładu mieszkania – dzięki temu, ich praca za każdym razem jest coraz efektywniejsza.

 

źródło:materiały prasowe partnera

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close