Kultura i rozrywkaRegion

Jak wyglądają związki Polaków po 40?

Wszystko wskazuje na to, że Polacy z wiekiem bardziej starają się dbać o swoje połówki!

 

Zwykło się mówić, że prawdziwa radość z bycia w związku zarezerwowana jest tylko dla dwudziestolatków lub przed małżeństwem. Tymczasem życie pokazuje coś zupełnie innego! To właśnie dojrzałe pary najbardziej starają się o jakość związków, które tworzą. Chodzi nie tylko o wspólną relację, ale również szeroko rozumiane życie prywatne, czyli relacje w sypialni.

Dlaczego dojrzałe osoby tworzą lepsze związki?

To bardzo krzywdzące, że tak mało mówi się o życiu erotycznym w czasie, kiedy pierwsza młodość minęła. Co prawda organizm człowieka starzeje się nieuchronnie, ale jego zdolność do przeżywania przyjemności wciąż trwa! Dlatego życie erotyczne osób dojrzałych może kwitnąć zawsze i zależy to wyłącznie od nich. Bo przecież w wieloletnim związku trzeba się trochę bardziej starać. Nie jest to wcale takie trudne.

Polacy doceniają więzi, które ich łączą. Oczywiście są różni ludzie, ale ogólnie wciąż cenimy pojęcie prawdziwej miłości na całe życie. I o ile w młodości targają nami różne emocje i namiętności, o tyle z wiekiem uspokajamy się i skupiamy na docenianiu codzienności, jaką udało się nam wypracować. Jesteśmy mniej egoistyczni, a bardziej myślimy o sobie w kontekście związku, przyjaźni i wsparcia, które może dać nam tylko wyjątkowo bliska osoba, jaką jest najczęściej druga połówka.

Urozmaicenie w sypialni: po te gadżety erotyczne najczęściej sięgają pary!

Wbrew pozorom to właśnie dojrzałe pary najczęściej sięgają po gadżety erotyczne jako urozmaicenie w sypialni. To stały element starania się o to, by aktywność i płomień namiętności w związku nie wygasły. A starać się o to powinniśmy w każdym wieku! Wiecie, jakie gadżety erotyczne są najpopularniejsze i pary sięgają po nie najczęściej? Są to wodoodporne wibratory dla par. Dyskretne, nowoczesne i takie, które można zabrać ze sobą wszędzie. Nowoczesne zabawki erotyczne są stylowe i zupełnie nie kojarzą się ze swoim przeznaczeniem. Nic dziwnego, że są numerem jeden dla dwojga!

Seks po czterdziestce jest piękny!

Bogate życie erotyczne zaczyna się po czterdziestce! To oczywiście przenośnia, ponieważ od każdego indywidualnie zależy, jak udany będzie jego związek i życie erotyczne. Ale to fakt, że seks po czterdziestce, po pięćdziesiątce i dalej, naprawdę może być piękny! Kiedy znacie dobrze swoje pragnienia, potrzeby i wiecie, jak okazywać sobie miłość. Bez skrępowania, bez ograniczenia czasowego, we własnej sypialni. Im jesteśmy dojrzalsi, tym pewniej czujemy się we własnej skórze.

W związku trzeba rozmawiać

Psychologowie są zgodni: rozmowa jest kluczem do wielu rozwiązań. W związku trzeba rozmawiać, by unikać nieporozumień i nie tracić dni na obrażanie się. Rozmowa jest źródłem wiedzy na temat drugiej osoby. A im lepiej się znamy, tym mniej granic nas dzieli. Bez względu na to, ile mamy lat, powinniśmy starać się o jakość związku, w którym jesteśmy i jakość miłości, gdyż w ten sposób zyskamy dostęp do darmowego szczęścia, którego nie da się porównać z niczym innym.

 

źródło: artykuł partnera
Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close