KrajKultura i rozrywkaRegion

Jak zabezpieczyć dom przy dziecku? O co wato zadbać, wybierając zabezpieczenia do domu

Pojawienie się w domu malucha zmienia wszystko i wywraca świat dorosłych do góry nogami. Odpowiednie zabezpieczenia do domu mogą ukoić nerwy rodziców w okresie, gdy ich potomek zaczyna stawiać pierwsze kroki. To bowiem na tym etapie rozwoju dziecko intensywnie poznaje świat dookoła i zawsze ma ochotę na eksplorację domu. O jakich zabezpieczeniach powinniśmy pomyśleć, jako młodzi rodzice?

Bramka ochronna na schody

Jeżeli w domu pojawiają się stopnie, bramka będzie niezbędnym zabezpieczeniem, które powstrzyma nawet kilkuletnie dziecko przed samodzielną eskapadą. Kupno bramki może okazać się korzystne także, jeśli chcemy wydzielić dziecku bezpieczną przestrzeń do zabawy, na przykład w dużym pokoju czy bawialni. W ten sposób rodzic może w każdej chwili wyjść z pomieszczenia i nie musi martwić się tym, że maluszek podąży w jego ślady.

Jeżeli chodzi o wybór bramki, znaczenie ma jej trwałość oraz zastosowany system zamykania. Warto zawsze sięgać po produkty posiadające wymagane atesty bezpieczeństwa. Taką bramką jest na przykład Bramka ochronna Kalypto, stworzona przez firmę Fontanot. Ten produkt wyróżnia się na rynku świetną jakością i nowoczesnym projektem.

Bramki na schody mocuje się zazwyczaj do poręczy schodów, choć możliwy jest też montaż bardziej inwazyjny do ściany. Szukajmy produktów, których wysokość można regulować, które można dopasować do różnych wymiarów i rodzajów schodów, a także których zamek jest na tyle skomplikowany, że nie opanuje go żaden trzylatek.

Źródło: Bramka ochronna Kalypto, Fontanot
Źródło: Bramka ochronna Kalypto, Fontanot

Zatyczki do gniazdek elektrycznych

Zabezpieczenie gniazdek elektrycznych jest niezwykle ważne, gdyż najczęściej znajdują się one na wysokości wzroku raczkującego dziecko – z tego też względu stanowią one częsty cel ich domowych eksploracji. Maluch może próbować wkładać w kontakty przedmioty, które wcale się w nich znaleźć nie powinny, co oczywiście stanowi zagrożenie. Dlatego warto włożyć trochę wysiłku w zabezpieczenia gniazdek w naszym domu.

Narożniki do kantów, rogów stołów

Kiedy nasza pociecha zaczyna żywo biegać po domu, żadna siła nie jest w stanie go zatrzymać. Wypadki są nieuniknione, jednak i tutaj warto wyjść naprzeciw nieszczęściu i zabezpieczyć stoły czy krawędzie mebli, które mogą stanowić ewentualną przyczynę kolizji z dzieckiem. Dzięki temu maluch nie zrobi sobie dużej krzywdy, a my będziemy oddychać spokojniej.

 

źródło: artykuł partnera
Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close