KrajRegion

Jak znaleźć tani kredyt mieszkaniowy?

Odłożenie gotówki na zakup własnego mieszkania dla większości osób jest niemożliwym do wykonania zadaniem. Wysokie ceny nieruchomości i rosnące z miesiąca na miesiąc koszty utrzymania sprawiają, że młodzi ludzie są zmuszeni do zaciągania kredytów mieszkaniowych. Dzięki nim marzenia o posiadaniu własnego lokum stają się rzeczywistością. Sprawdź, jak zaciągnąć tani kredyt na mieszkanie.

 

 

W dużych miastach za najpopularniejsze mieszkania dwupokojowe płaci się nawet 300 tysięcy złotych lub więcej w zależności od wybranego metrażu. Jeszcze kosztowniejszy jest zakup własnego M w centrum miasta i w innych atrakcyjnych lokalizacjach, które często wybierają inwestorzy. Jeśli chcesz zamieszkać we własnym mieszkaniu, sprawdź, jak zaciągnąć kredyt i jakie są jego koszty.

 

Kto może skorzystać z kredytu na mieszkanie?

 

Z kredytu na mieszkanie mogą skorzystać wszystkie osoby, które posiadają odpowiednio wysokie dochody. W najlepszej sytuacji są kredytobiorcy zatrudnieni na etacie na czas nieokreślony, osoby wykonujące prestiżowe zawody lub prowadzące dochodowe przedsiębiorstwa. Zleceniobiorcy i osoby zatrudnione na umowie o dzieło są w nieco trudniejszej sytuacji, jednak jeśli ich dochody są regularne, możliwe jest uzyskanie kredytu nawet na wysoką kwotę. Szukasz kredytu mieszkaniowego? Mamy najlepsze oferty porównywarki kredytów mieszkaniowych – direct.money.pl

 

Jakie warunki trzeba spełnić, by uzyskać kredyt mieszkaniowy?

 

Kredyt na mieszkanie jest kierowany do klientów, którzy posiadają odpowiednio wysoki wkład własny na zakup nieruchomości. Jest to jeden z najważniejszych warunków, jaki muszą spełnić tuż po wykazaniu, że posiadają regularne, wysokie dochody. Obecnie wysokość wkładu własnego na zakup nieruchomości wynosi minimalnie 20 procent wartości wybranego mieszkania. W niektórych bankach możliwe jest zaciągniecie kredytu przy niższym wkładzie własnym, jednak w takich przypadkach konieczne jest skorzystanie z obowiązkowego ubezpieczenia. Jego koszt podnosi wysokość oprocentowania kredytu, dopóki współczynnik LTV nie osiągnie maksymalnej wartości 80 procent.

 

Aby zaciągnąć kredyt mieszkaniowy, dodatkowo powinno się wykupić ubezpieczenie na życie. Jest to zabezpieczenie dla banku oraz samego kredytobiorcy na wypadek ciężkiego zachorowania, utraty pracy lub śmierci. Brak ubezpieczenia zwykle uniemożliwia skorzystanie z kredytu mieszkaniowego ze względu na zbyt wysokie ryzyko dla obu stron umowy.

 

Jak obliczyć koszty kredytu mieszkaniowego?

 

Koszty kredytu mieszkaniowego są wysokie, dlatego powinno się poszukać możliwie jak najtańszego zobowiązania. Jego koszty zależą zarówno od marży banku, jak i od oprocentowania WIBOR, na które kredytobiorca i bank nie mają wpływu. Czynnikiem, którym podlega negocjacji, jest jedynie marża. Im jest niższa, tym mniejsza jest łączna kwota odsetek, jaką należy zwrócić do banku. Na koszt kredytu mieszkaniowego wpływa również prowizja.

 

Koszty kredytu mieszkaniowego szybko obliczy się bez wychodzenia z domu za pomocą kalkulatora dostępnego w Internecie. Dzięki niemu ma się okazję do wyliczenia, który z kredytów jest tańszy, a także, jak zmienią się koszty zobowiązania w przypadku wydłużenia lub skrócenia okresu spłaty. Taka symulacja ułatwi podjęcie rozsądnej decyzji o zaciągnięciu kredytu i pozwoli ocenić, jaka wysokość wkładu własnego przyniesie najwięcej korzyści dla kredytobiorcy.

 

źródło: materiały partnera
Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close