KategoriaKrajKultura i rozrywkaRegion

Jaki materac sprężynowy wybrać do spania? Wady i zalety materaców sprężynowych

Który rodzaj materaca sprężynowego będzie dla nas najlepszy? Kto powinien się zdecydować na jego zakup? Jakie są wady i zalety tego typu materacy? Sprawdź, zanim podejmiesz decyzję.

 

Kieszeniowe, bonellowe, a może multipocket? Rodzaje i technologiczne warianty stosowanych w materacach sprężyn mogą przyprawić niezaznajomionego z tematem miłośnika komfortowego wypoczynku o zawrót głowy.

Rodzaje materacy sprężynowych

W praktyce jednak modele konstrukcyjne materacy sprężynowych nie są wcale tak skomplikowane jak mogłoby to wyglądać na pierwszy rzut oka. Znajomość charakterystyki poszczególnych rodzajów instalacji pozwoli nam zapoznać się z ich sposobem działania i wybrać w ten sposób materac doskonale dopasowany do naszych potrzeb.

Co zatem kryje się za tymi tajemniczo brzmiącymi określeniami?

W układzie bonellowym sprężyny o kształcie klepsydry i wysokości zwykle nieprzekraczającej 14 centymetrów tworzą formatki stanowiące zrąb konstrukcyjny naszego materaca. Cały ten mechanizm stanowi w przypadku materaca bonellowego spójną całość, co oznacza, że każdy nacisk wywierany na jakikolwiek punkt na jego powierzchni będzie odczuwalny dla przebywającej na nim osoby.

Ponadto charakteryzują się one sprężystością progresywną co oznacza, że opór sprężyn materaca będzie wzrastał wprost proporcjonalnie do wywieranego na nie nacisku. To właśnie połączenie tych dwóch właściwości materacy bonellowych może przemienić nasze łóżko w atrakcję, którą tak bardzo uwielbiają nasze pociechy – dzięki niemu materac może z powodzeniem zastąpić nam ogrodową trampolinę.

Dorośli użytkownicy łóżka – w szczególności ci, którzy zwykli korzystać z niego wraz z osobą towarzyszącą – mogą być nieco mniej zadowoleni z tej cechy materacy bonellowych. Będzie ona powodowała, że odczujemy każdy, nawet najmniejszy ruch naszego partnera w trakcie snu. Nie wspominając już o sytuacji, w której jego waga znacząco różniłaby się od naszej – wtedy każda wspólnie spędzona na takim materacu noc z pewnością zapewni nam niezapomniane przeżycia.

Jeśli zatem korzystasz z łóżka z partnerem i nieszczególnie przepadasz za nocnym dryfowaniem na falach swojego materaca – warto, żebyś rozważył inne opcje zakupu niż jego bonellowa wersja.

Materac bonellowy może jednak być znakomitym wyborem dla osób, poszukujących ekonomicznych rozwiązań. Właściciele hoteli, pensjonatów czy schronisk młodzieżowych z pewnością docenią go za prostotę i uniwersalność konstrukcji oraz niskie koszta zakupu. Dodatkowe informacje na temat poszczególnych rodzajów materacy sprężynowych znajdziesz na stronie sprezynowe-materace.pl

Który materac będzie dla mnie dobry?

Udoskonalona konstrukcja sprężynowa

Materace kieszeniowe to usprawniona wersja omawianego wcześniej modelu. Każda ze sprężyn obecnych w ich konstrukcji spoczywa w swojej własnej materiałowej przegródce dzięki czemu działają one w sposób niezależny od siebie.

Umożliwia nam to nie tylko zniwelowanie efektu falowania, o którym mówiliśmy w przypadku materacy bonellowych, ale także oferuje użytkownikowi takiego materaca znacznie większą ilość punktów podparcia, dzięki czemu ciężar jego ciała zostaje równomiernie rozłożony na całej użytkowanej powierzchni.

Jeżeli zatem szukasz materaca sprężynowego, z którego mógłbyś korzystać wraz ze swoją drugą połówką – opcja kieszeniowa może się znakomicie sprawdzić w Waszym przypadku. Ale to jeszcze nie wszystko…

Materac multipocket oferuje wszystkie zalety jego kieszeniowej wersji dodatkowo usprawnione technicznie poprzez umieszczenie nawet dwukrotnie większej liczby sprężynowych przegródek. Większa ilość kieszeni wypełnionych sprężynami o znacznie mniejszej średnicy jednoznaczna jest ze zwiększeniem ilości punktów podparcia naszego ciała.

Dodatkowo materac multipocket często posiada sprężyny wyprofilowane pod kątem ciężaru poszczególnych partii ciała. Dzięki temu korzystając z niego możemy odczuć jeszcze bardziej błogi relaks niż w przypadku standardowej kieszeniowej wersji. Ponadto dodatkowe podparcie zbawiennie wpłynie na nasz kręgosłup i obolałe kończyny.

Więcej informacji na temat odpowiedniego traktowania swojego kręgosłupa i układu ruchu znajdziesz pod adresem https://www.zdrowykregoslup.pl/

Który materac będzie dla mnie dobry?

Materac kieszeniowy będzie znakomitym wyborem dla tych, którzy poszukują dla siebie optymalnego komfortu przy zachowaniu relatywnie niskich kosztów zakupu. Jego właściwości szczególnie docenią użytkownicy o wadze powyżej 80 kilogramów. Dzięki wytrzymałej, odpornej na odkształcenia konstrukcji i sprężystości progresywnej taki materac zapewni im bardzo komfortowe warunki snu.

Jeżeli należymy raczej do drobniejszych gabarytowo osób – możemy mieć problem ze znalezieniem odpowiedniego dla nas modelu. Ponadto materace sprężynowe w wielu przypadkach mają mniejszą zdolność do utrzymywania ciepła niż ich piankowe lub hybrydowe odpowiedniki. W związku z powyższym w szczególności panie powinny rozważyć pozostałe warianty materacy zanim zdecydują się na dokonanie ostatecznego wyboru. Chcesz dowiedzieć się czegoś więcej na temat kobiecego stylu życia i sposobach na zapewnienie sobie maksymalnego komfortu? Koniecznie odwiedź portal https://www.veronique.pl/

Przy zakupie swojego materaca obowiązkowo zadbajmy o skorzystanie z oferty najbardziej renomowanych producentów. Pamiętajmy, że modele sprężynowe ze względu na swoją wyjątkową wytrzymałość mogą nam towarzyszyć nawet przez 20 lat! Warto zatem zdecydować się na zakup materaca, który będzie dla nas w pełni zadowalający.

Na szczególną uwagę zasługuje w tym aspekcie marka Hilding Anders, produkująca rozmaite rodzaje najbardziej zaawansowanych technologicznie na rynku materacy.

Jeżeli mamy zamiar rozpocząć swoje poszukiwania materaca doskonałego – warto podjąć je u najbardziej doświadczonych wytwórców.

 

źródło: artykuł partnera

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close