Kultura i rozrywka

Jakie krzesło do biurka na niewielkiej przestrzeni?

Zmorą projektantów wnętrz oraz samych właścicieli firm jest meblowanie niewielkich, mało przestronnych pomieszczeń. Ograniczona przestrzeń nie daje dużego pola do popisu, zwłaszcza gdy trzeba na niej pomieścić biurka, krzesła i liczne regały. W takich przypadkach ważne jest więc wybranie optymalnego fotela biurowego, który nie tylko spełni swoją rolę, ale też nie zajmie wiele miejsca.

 

Mobilne fotele do biura

Przede wszystkim bardzo praktycznym rozwiązaniem jest zainwestowanie w fotele mobilne, czyli wyposażone w jezdne kółka. Takie modele krzeseł będą bardzo wygodne i funkcjonalne, pozwolą przemieścić się szybko z miejsca na miejsce bez konieczności wstawania. Dodatkowo powinny być to też krzesła o obrotowym siedzisku, które doskonale sprawdzają się w małej przestrzeni zastawionej biurkami i stolikami. Wystarczy się tylko lekko obrócić, aby mieć dostęp do kolejnego blatu biurowego. Mobilność krzeseł znacznie zwiększa też wygodę związaną z ich przenoszeniem: dzięki jezdnym kółkom nie trzeba ich podnosić i dźwigać, ale wystarczy po prostu delikatnie popchnąć.

Wysoki poziom ergonomii

Przy pracy zmianowej, gdy z fotela w różnym czasie korzystają różne osoby, każda z nich może mieć swoje własne, indywidualnie dobrane krzesło. Gdy z niego korzystają, fotel pracownika z innej zmiany po prostu stoi z boku. W przypadku mniejszych biur takie rozwiązanie nie wchodzi w grę, a fotel jest zwykle jeden na kilka osób. Dlatego powinno być to biurowe krzesło ze sklepu AJ Produkty charakteryzujące się jak najwyższym poziomem ergonomii. W praktyce oznacza to między innymi:
– wygodne siedzisko z miękkim wypełnieniem
– regulowane oparcie, podłokietniki i zagłówki
– rozbudowany mechanizm bujania lub synchroniczny
– wytrzymałą, solidną konstrukcję
– dopasowanie fotela do indywidualnych potrzeb siedzącej osoby
– gwarancję komfortu i wygody podczas wielogodzinnego siedzenia w jednej pozycji

Składane podłokietniki i zagłówki

Niewielka przestrzeń biurowa nie ogranicza się tylko do poziomu. Również w płaszczyźnie pionowej krzesła i fotele biurowe mogą zajmować wiele miejsca, a przez to czynić dane pomieszczenie ciasnym i niewygodnym. Dlatego wybierając krzesło do takich przestrzeni zwracajmy uwagę między innymi na to, czy mają one regulowane podłokietniki i zagłówki, które – gdy z fotela nie korzystamy – można złożyć, aby nie zajmowały miejsca. Dzięki temu o wiele łatwiej będzie się poruszać po takim pomieszczeniu.

Aktywne krzesła

Ciekawym, chociaż nie zawsze zrozumianym, wyborem mogą być też aktywne krzesła. Aktywne krzesła pozwalają ciału ciągle zmieniać pozycję, przez co mniej się męczy podczas siedzenia. To modele pozbawione zarówno podłokietników i zagłówków, jak i oparcia, przez co zajmują naprawdę niewiele miejsca. Są jednak przeznaczone tylko do biur, gdzie siedzi się dość krótko (dwie, góra cztery godzinny), a pracownik swoją pracę wykonuje również na stojąco. Nie są polecane do tych pomieszczeń biurowych, w których spędza się długie godziny: w takich miejscach nie spełniają swojej ergonomicznej roli, lecz wręcz przeciwnie, mogą powodować liczniejsze i częstsze kontuzje.

 

źródło: artykuł partnera
Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close