KategoriaKrajRegion

Rozpoczęto prace na Kanale Regatowym w Parku Śląskim

Przypomnijmy, że Kanał Regatowy w Parku Śląskim był ostatni raz gruntownie czyszczony w 2007 roku. Po upływie kilku lat nastał czas na ponowne prace.

 

WPKiW będzie prowadził badania nabrzeży Kanału Regatowego. Wykonane prace pozwolą określić zakres remontu tego obszaru. Jak informują przedstawiciele Parku Śląskiego, prace prowadzone na Kanale Regatowym w Chorzowie rozpoczęto 15 marca.

Silesia Flesz w TVS od poniedziałku do piątku: 16.00, 17.45, 20.00 i 23.00

Straż Pożarna w Chorzowie, w ramach doskonalenia, na wypadek powodzi buduje tamę oddzielającą Staw Przystań od Kanału Regatowego, wodę z kanału przepompuje do stawu – informują przedstawiciele Parku Śląskiego za pośrednictwem mediów społecznościowych.

Równolegle, WPKiW będzie prowadził badania nabrzeży. To konieczne, aby właściwie przygotować się do modernizacji Kanału Regatowego. Aby przeprowadzić wspomniane badania, należy obniżyć poziom wody.

Pamiętając o ekosystemie, wszystko będzie przebiegało zgodnie z naturą, na dnie zbiornika zostanie woda, tak aby nie ucierpiały zwierzęta wodne. W razie konieczności zostaną one przeniesione do stawu – dodają przedstawiciele Parku Śląskiego.

Zgodnie z planem, prace powinny się zakończyć 19 marca. Wtedy też Kanał Regatowy zostanie ponownie napełniony.

Źr.: mojchorzow.pl

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Koronawirus na Śląsku: 100 nowych miejsc w szpitalu tymczasowym w MCK jeszcze w tym tygodniu!

Minister Niedzielski nie wyklucza lockdownu w całej Polsce!

Policyjna grupa SPEED sieje postrach na Śląsku! Setki zabranych praw jazdy, tysiące wykroczeń!

 

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close