RegionSilesia Informacje

Katarzyna Waśniewska skazana na 25 lat więzienia za zabójstwo córki

Wydanie prawomocnego wyroku skazującego oznacza, że można podawać pełne nazwisko oskarżonej. Zastrzegł to sąd na początku rozprawy odwoławczej. Katarzyna Waśniewska została skazana na 25 lat więzienia. O przedterminowe zwolnienie kobieta będzie się mogła ubiegać po 20 latach. Prokurator domagał się dożywocia, a obrona przekonywała. że dziecko zmarło na skutek wypadku, co przy uznaniu tej apelacji, oznaczałoby powtórzenie procesu.

 

Wyrok w pierwszej instancji zapadł 3 września 2013 roku. Sąd Okręgowy w Katowicach skazał wtedy Katarzynę Waśniewską na 25 lat więzienia za zabicie półrocznej córki. Wcześniej sąd na kilkunastu rozprawach przesłuchał kilkudziesięciu świadków oraz biegłych.

 

Ta sprawa od początku budziła ogromne emocje. Matka Madzi zgłosiła zaginięcie dziecka 24 stycznia 2012 roku. Twierdziła, że dziewczynkę porwano. Po kilku dniach poszukiwań Katarzyna W. przyznała, że dziecko zginęło w wyniku nieszczęśliwego wypadku. Sąd jednak uznał, że było to zaplanowane zabójstwo.

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close