AlarmRegionWiadomość dnia

Katowice: Prezesi spółdzielni mieszkaniowych zatrzymani! Brali łapówki przy remontach! [ZDJĘCIA, WIDEO]

Policjanci z Wydziału do Walki z Korupcją katowickiej komendy wojewódzkiej, prowadząc śledztwo pod nadzorem Prokuratury Okręgowej w Katowicach, zatrzymali dwóch byłych i dwóch obecnie urzędujących prezesów oraz kierownika działu zamówień śląskich spółdzielni mieszkaniowych.

 

Zebrany przez śledczych materiał dowodowy pozwolił prokuratorowi na przedstawienie zatrzymanym 14 zarzutów korupcyjnych zagrożonych karą do 8 lat więzienia. Podejrzanym zarzucono przyjęcie korzyści osobistych i majątkowych w zamian za preferowanie systemu chemii budowlanej określonej firmy podczas prac termomodernizacyjnych prowadzonych przez spółdzielnie.

 

Prokurator zastosował wobec zatrzymanych środki zapobiegawcze w postaci poręczenia majątkowego w kwotach od 5 do 15 tys. zł. Na poczet przyszłych kar i grzywien śledczy zabezpieczyli również mienie podejrzanych warte przeszło 82 tys. zł.

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close