KrajKultura i rozrywkaRegion

Koc elektryczny – doskonałe rozwiązanie na chłodne wieczory!

Koc elektryczny na zimę? Tak, na pewno Ci się przyda! Zobacz, jakie są rodzaje koców elektrycznych i wybierz idealny dla siebie.

Koc elektryczny – czy na pewno jest bezpieczny?

Wiele osób obawia się używania koców elektrycznych ze względu na możliwość porażenia prądem. To błąd, takiej możliwości po prostu nie ma! Koce elektryczne są tak samo bezpieczne, jak inne urządzenia, które mamy w domu. Raczej nikt nie obawia się wzięcia do ręki suszarki do włosów, otworzenia podłączonej do prądu lodówki, włączenia mikrofalówki lub czajnika. Podobnie trzeba podejść do koca elektrycznego. Zarówno przewód zasilający, jak i znajdująca się wewnątrz koca taśma grzewcza są odpowiednio odizolowane.

Szczegółowy opis koców elektrycznych znajdziesz w artykule: Marzniesz wieczorami? Koc elektryczny Cię rozgrzeje. Przeczytasz w nim także, kto nie powinien używać koca elektrycznego.

Koc elektryczny jako okrycie wierzchnie

Koc kojarzony jest z okryciem, którym możemy się przykryć lub owinąć nim. Dokładnie tak samo jest z kocem elektrycznym. Różnicą jest tylko źródło ciepła. W przypadku tradycyjnego koca jesteśmy nim my sami, więc ogrzanie się może trwać dłuższy czas. W przypadku koca elektrycznego ciepło jest dostarczane z zewnątrz, dlatego czujemy je już kilka minut po włączeniu. To doskonały sposób na szybkie ogrzanie się po powrocie do domu z zimowego spaceru. Koc elektryczny przyda się zwłaszcza wówczas, gdy do domu wrócą przemarznięte i przemoczone dzieci, co w sezonie jesienno-zimowym zdarza się nader często.

Koc elektryczny zamiast prześcieradła

Być może bardziej trafna byłaby nazwa „elektryczne prześcieradło”, ale ze względu na wygląd zewnętrzny i grubość pozostańmy przy kocu. Niemniej tym kocem nie otulimy się, ale położymy na nim. Można przykryć go tradycyjnym prześcieradłem, ale nie trzeba. Warto, ponieważ prześcieradło łatwiej uprać i wysuszyć. Natomiast trzeba wiedzieć, że koce elektryczne też można prać. Jeśli więc chcemy położyć się bezpośrednio na kocu, bo jest milszy w dotyku, nie ma problemu.

Koc elektryczny pełniący funkcję prześcieradła to dobre rozwiązanie dla osób, które odczuwają różnego rodzaju dolegliwości reumatyczne. Szybko się nagrzewa i równie szybko oddaje ciepło. Warto taki mieć, jeśli lubimy zasypiać w ciepłym łóżku. Jednak nie powinien być włączony całą noc. Tu przyda się funkcja „Timer”.

Koc elektryczny – funkcje

Podstawową funkcją koca elektrycznego jest grzanie, niemniej nie jest to urządzenie, które trzeba włączyć do prądu, żeby się nagrzało i wyjąć wtyczkę z gniazdka, gdy się nagrzeje.

Nowoczesne koce elektryczne mają funkcje dodatkowe:

Timer – pozwala zaprogramować czas nagrzewania się koca. Koce sprzedawane w sklepie eldom.eu mogą pracować do 12 godzin.

Zabezpieczenie przed przegrzaniem – koc nie nagrzewa się cały czas, gdy jest podłączony do prądu, gdy osiągnie odpowiednią temperaturę, przestaje się grzać, dzięki temu mamy pewność, że unikniemy poparzeń.

Odpinany przewód zasilania – dzięki temu można koc uprać.

Niski pobór prądu – średnia moc koca to około 100 W. Możemy cieszyć się ciepłem i niskimi rachunkami za prąd.

Panel sterowania z wyświetlaczem LED.

Regulacja stopnia nagrzewania się koca. Dzięki temu możemy sami zdecydować, jak ciepły będzie nasz koc.

 

źródło: artykuł partnera
Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close