Region

Koleje Śląskie rozstrzygnęły przetarg na dostawę pięciu zmodernizowanych EZT

Wyłonionym wykonawcą jest konsorcjum firm Newag, ING Lease oraz ZNLE Gliwice. Była to jedyna złożona w tym przetargu oferta niepodlegająca wykluczeniu. Wartość zamówienia wynosi 51 233 360, 85 zł (netto).

Wymagany zakres modernizacji obejmował m.in. wózki, mechanizmy podwozia, układy rozruchu, sterowania napędem i hamowania. Aby zapobiec korozji i zamarzaniu drzwi, co często zdarza się w pociągach tego typu, spółka zastrzegła też ich wymianę na aluminiowe. Pojazdy mają być ponadto wyposażony w stojaki na rowery, a kabiny WC dostosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Pierwszy z pojazdów ma zostać dostarczony w ciągu 90 dni od podpisania umowy. Kolejne w ciągu 120, 150, a ostatnie dwa w ciągu 180 dni od dnia zawarcia umowy, której podpisanie ma nastąpić w najbliższych dniach.

Po zrealizowaniu zamówienia spółka Koleje Śląskie będzie dysponowała taborem złożonym z dziewięciu elektrycznych zespołów trakcyjnych EN76 tzw. Elf, czterech pojazdów EN75 typu Flirt, dwóch autobusów szynowych typu 212M oraz z pięciu zmodernizowanych EZT.

Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close