Region

Kolejne 2 pociągi w stajni Kolei Śląskich. Pojedziemy z WiFi

Marszałkowska spółka podpisała umowę z NEWAG-iem i ING Lease umowę na 2 zmodernizowane EZT. Oferta NEWAG-u była jedyną, jaka wpłynęła do rozstrzygniętego przed miesiącem przetargu na dostawę w formie leasingu dwóch zmodernizowanych, 4-członowych EZT. Wartość złożonej oferty opiewa na kwotę prawie 34,5 mln zł. Pierwszy z zamówionych pojazdów ma zostać dostarczony do końca listopada, drugi do końca grudnia tego roku. Koleje zapłacą w 84 ratach leasingowe, po spłacie których pojazdy staną się własnością spółki.

Umowa dotyczy dostarczenia gruntownie zmodernizowanych 4-członowych elektrycznych zespołów trakcyjnych typu EN71. Są one odmianą używanych już przez Koleje Śląskie pojazdów typu EN57AKŚ, wzbogaconych o dodatkowy człon silnikowy. Oba typy pojazdów będą miały podobny standard wyposażenia, w którym znajdzie się m.in. toaleta przystosowana do potrzeb osób niepełnosprawnych, stojaki na rowery, bezprzewodowy Internet WiFi i gniazdka elektryczne, a docelowo znaleźć się tam mają takie wygody jak automaty z przekąskami i napojami.

Umowa na 2 EZT, to to kolejny etap prac związanych z rozbudową taboru Kolei Śląskich. Kilka dni temu Koleje Śląskie podpisały z bydgoską PESĄ umowę na dostawę 6 nowych EZT. We wtorek upłynął termin otwarcia ofert w ogłoszonym przez Koleje Śląskie postępowaniu na dostawę 36 modernizowanych spalinowych zespołów trakcyjnych. W związku z tym, że nie wpłynęła w nim żadna oferta, w najbliższym czasie ogłoszone zostanie ponowne postępowanie w tej sprawie. Przygotowywane są również przetargi na dzierżawę lokomotyw i wagonów.

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close