RegionWiadomość dnia

Konferencja TVS: Zdrowie kobiety – od dojrzałości do młodości. Konferencja nie tylko dla kobiet na WST [Zdjęcia, wideo]

Zorganizowana przez Telewizję TVS konferencja naukowa, jaka odbyła się w Wyższej Szkole Technicznej w Katowicach skupiła wiele wybitnych osobistości z dziedziny medycyny, ale także z pokrewnych dziedzin, związanych ze zdrowiem kobiet.  Pierwsze z cyklu tego typu spotkań organizowanych przez Telewizję TVS dotyczyło wszelkich aspektów zdrowia kobiet w XXI wieku.

Konferencję z udziałem min. parlamentarzystów – Izabeli Kloc, Marii Nowak, Aleksandry Trybuś, Jadwigi Wiśniewskiej, Jerzego Poloczka i Marka Balta, senatorów a także władz województwa w osobach wicemarszałek województwa śląskiego Aleksandry Gajewskiej i wicewojewody śląskiego Andrzeja Pilota, otworzyła dyrektor Telewizji TVS, Małgorzata Piechoczek.

ZDJĘCIA: W WYŻSZEJ SZKOLE TECHNICZNEJ ODBYŁA SIĘ PIERWSZA Z CYKLU KONFERENCJI, ORGANIZOWANYCH PRZEZ TELEWIZJĘ TVS

Swoje prezentacje i wykłady zaprezentowali zgromadzonym gościom między innymi prof. dr hab.n.med. Violetta Skpulec-Plinta, endokrynolog, ginekolog, położnik, seksuolog. Dziekan Wydziału Nauk o Zdrowiu oraz Kierownik Katedry Zdrowia Kobiety na Wydziale Nauk o Zdrowiu Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach, konsultant wojewódzki w dziedzinie seksuologii.

Dr n. med. Michał Zembala oraz dr n. med. Jolanta Nowak- specjalista chorób wewnętrznych, kardiolog przedstawili najważniejsze zagadnienia dotyczące kardiologicznych schorzeń, z jakimi borykają się kobiety w odczycie „Kiedy i dlaczego Kobieta jest trudniejszym wyzwaniem kardiochirurgicznym?”. Sporo czasu poświęcono także zdrowym oczom.  Prof. zw. dr hab. n. med. Wanda Romaniuk wygłosiła wykład pt. „Uwarunkowania fizjologiczne organizmu kobiety a narząd wzroku”. Profesor Wanda Romaniuk to wybitna specjalistka w dziedzinie okulistyki. Kierownik Kliniki Okulistyki Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach. Ordynator Oddziału Okulistyki Dorosłych w Samodzielnym Publicznym Szpitalu Klinicznym nr 5 Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach. Prof. Romaniuk to m.in.: leczenie farmakologiczne i chirurgiczne jaskry, leczenie schorzeń siatkówki, zachowawcze i operacyjne leczenie patologii rogówki z uwzględnieniem transplantologii, badanie zmian i zaburzeń w funkcjonowaniu soczewki oka.

To tylko niewielki wycinek tego, co można było zobaczyć i usłyszeć na 1. konferencji organizowanej przez Telewizję TVS w ramach cyklu „ZDROWIE KOBIETY – OD DOJRZAŁOŚCI DO MŁODOŚCI”. Kolejne już wkrótce.

Cykl został objęty honorowym patronatem Marszałek Sejmu, Ewy Kopacz.

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close