AlarmRegionWiadomość dnia

Korek za korkiem! Na DK 86 tir staranował osobówkę. Korek aż do tunelu!

[Aktualizacja] Na DK 86 na wysokości Agaty i salonu Forda, ciężarówka uderzyła w jadący w tą samą stronę samochód osobowy. Ten zaczął się obracać wokół własnej osi i uderzył w kolejną osobówkę. Tir uciekł z miejsca wypadku, a dwie osoby ze zderzonych samochodów osobowych trafiły do szpitala. W miejscu wypadku drożny jest tylko 1 pas ruchu. Tworzą się ogromne korki w kierunku na Częstochowę. Na drodze nr 79 korek sięga aż tunelu pod katowickim Rondem. Na DK 86 zator sięga węzła Murckowska!

Niestety, utrudnienia mogą potrwać nawet do 16.30. Wciąż trwa usuwanie skutków wypadku, a zaczyna się właśnie komunikacyjny szczyt. Ominąć zator można  zjeżdżając obok Castoramy i salonu samochodowego.

Pierwsza kolizja miała miejsce na wysokości Doliny Trzech Stawów. Po zderzeniu do jakiego doszło między węzłem Mikołowska a zjazdem na ulicę Francuską tworzył się spory zator sięgający ulicy Kościuszki. Jak poinformował nas dyżurny stanowiska kierowania śląskiej drogówki, utrudnienia w tym miejscu już usunięto, ale pojawiły się nowe. Na wysokości AWF (337 kilometr) w kierunku Krakowa zderzyły się osobowy Ford i ciężarówka na zagranicznych numerach. Zablokowany jest prawy pas, zaczynają się tworzyć korki – głównie przez kierowców którzy zwalniają aby zobaczyć skutki kolizji. Na szczęście nic nikomu się nie stało, ale policja ostrzega, że utrudnienia jeszcze potrwają do czasu usunięcia rozbitych aut i zakończenia czynności przez drogówkę. Mundurowi apelują także o rozwagę za kierownicą – warunki na drogach nie są dzisiaj najłatwiejsze. Od rana na drogach regionu doszło do 22 kolizji. 13 kierowcom było tak bardzo zimno, że postanowili się nieprzepisowo rozgrzać i wsiedli za kółko po pijaku.

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close